Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi, “22-23 Aralık tarihlerinde bölücü terör örgütü PKK tarafından yapılan alçak saldırılarda şehit olan 12 kahraman vatan evladını bir kez daha minnet ve rahmetle anıyoruz. Bölücü terör örgütü PKK ve destekçilerini, ülkemizin birliğine bütünlüğüne kast eden tüm terör odaklarını bir kez daha lanetliyoruz. Kalbimiz ve dualarımız terörle mücadele eden güvenlik güçlerimizle beraberdir. Ancak geldiğimiz noktada, Şehitlerimizin acısını yüreklerimizin derinlerinde yaşadığımız bugünlerde dahi ucuz siyaset üzerinden prim yapmaya çalışanlara karşı bu açıklamayı yapma zorunluluğumuz doğmuştur. Kimse Altı Ok’undan birisi Milliyetçilik ilkesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne terörist imasında bulunamaz.


Hele hele TBMM kürsüsünden “bölgesel özerklik” isteyen HÜDA-PAR’la ittifak yapanlar, geçmişte bölücü PKK’lı teröristleri davul zurnayla karşılayanlar, Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ ile birlikte olimpiyatlar düzenleyip beraber yol yürüyenler, bunu asla yapamaz. Fethullahçı Terör Örgütü FETÖ ile el ele verip Türk Ordusu’nun şerefli yurtsever subaylarını kumpas davalarıyla haksız yere hapislere mahkum edenlerden milliyetçilik öğrenecek değiliz. “Dön artık” diye meydanlardan yalvardıkları, balkon konuşmalarında selam gönderdikleri FETÖ’nün 15 Temmuz hain darbe girişimine giden yolun taşlarını döşeyenlerin bizlere milliyetçilik anlatmaya hakkı yoktur.
“Açılım açılım” diyerek teröristleri Habur’da davul zurnayla karşılayıp göstermelik çadır mahkemelerinde serbest bıraktıranların, açılım adı altında terör örgütü PKK şehirlere silah ve bomba yığınağı yaparken Valililere “Operasyon yapmayacaksınız” talimatı verenlerin bize milliyetçilik öğretmek haddine değildir.Göz yumdukları bölücü teröristlerin hendekler kazarak şehirlerimizde devletimize baş kaldırmasına, askerimizin ve polisimizin canına kast etmesine yol açanlar bize milliyetçilik dersi veremez. 2019 İstanbul Seçimlerinde, bölücü terör örgütü elebaşısının kardeşi Osman Öcalan’ı devlet televizyonuna çıkartıp CHP ve CHP adayı aleyhinde konuşturanların, AKP için oy istetenlerin bizlere söyleyebilecek sözü yoktur. Arap Kralı için üç gün milli yas ilan ederken vatan evlatları için yas çağrımıza kulak tıkayanların bizlere milliyetçilikten söz etme hakkı da yoktur.


Tüm bunlar için söyleyebilecek sözü olmayan İktidar partisi Ödemiş temsilcisinin, gerek Genel Başkanımız Özgür Özel’in imza attığı bildiri metnini de bizim Atatürk anıtı önünde yaptığımız açıklamayı da hiçbir şekilde anlamadığı ortadadır. “Terörü, bölücü terör örgütü PKK’yı ve insanlık dışı yöntemlerini lanetliyoruz. Sadece kınamıyoruz; lanetliyoruz!” diye açıklamada bulunduğumuz halde konuyu çarpıtmaya çalışan AKP Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen’in sorduğu sorular da nafile bir telaşın yansımasıdır. Muhammet Şen’e, AKP’nin siyasi ortağı HÜDA-PAR genel başkanının geçtiğimiz 26 Aralık’ta TBMM kürsüsünden sarf ettiği “Bölgesel özerklik tartışılmalıdır” sözlerini sorsak 21 yıldır olduğu gibi yine yanıt veremeyecektir.

Ödemiş Belediyesi’nde Bayramlaşma Ödemiş Belediyesi’nde Bayramlaşma


Şen’in iftiralarla dolu, içinde bulunduğumuz hassas sürece yakışmayan bu kötü niyetli sorularının yanıtları aslında AKP’nin 21 yıllık iktidarındaki icraatlarında gizlidir. Şen’in bu açıklamalarının yanı sıra AKP iktidarının küçük ortağı MHP’nin Ödemiş’teki temsilcisi Ceyhun Kınlı da benzer bir tavırla gerginliği tırmandırmaya çalışmıştır. MHP İlçe Başkanı Ceyhun Kınlı, tiyatro gösterisi arıyorsa kendi liderlerinin miting meydanlarından mevcut iktidara ip atıp bölücü başı için idam cezası istediği günleri, açılım döneminde AKP için sarf ettiği zehir zemberek sözleri izlemesini tavsiye ederiz. Kimin tiyatro sergilediğini zaman göstermiştir. Bu ülkenin toprak bütünlüğünü, üniter devlet yapısını savunan CHP’yi terörle ve teröristlerle yan yana getirmeye kalkışmak tarihi bir gaflettir. Cumhuriyet Halk Partisi, kurtuluş savaşını yöneten Gazi Meclis’in öncülüğünde bölücü teröre taviz vermeden mücadele etmenin ve terörün tüm destekçileriyle birlikte yok edilmesi için atılacak her türlü adımın yanındadır. Takdir vicdanlı, sağduyulu Büyük Türk Milleti’nindir.”

Editör: Tutku İç