Bugünden itibaren bizim aklımız fikrimiz önümüzdeki yerel seçimler. 290 gün sonra yerel seçimlerde vatandaşımızla halkçı belediyelerle buluşacağız, buluşturacağız. Türkiye'de her şeye rağmen her türlü mücadeleye rağmen, her türlü baskıya rağmen yine bizim belediyelerimiz, aslanlar gibi çalışmalarını yapıyor. Kendilerini bütün vatandaşlarla buluşturuyor. Zor zamanda yanlarında oluyor, onları kucaklıyor ve halkla kucaklaşıyor" dedi.

Genel seçimlerin geride kalması sonrası yerel seçim çalışmalarına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir’de bugün üç kritik toplantı gerçekleştirme kararı alınmıştı.

İlk olarak sabah saatlerinde CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ında katılımı ile gerçekleştirilen belediye başkanları toplantısı Portekiz Sinegog’unda gerçekleştirilirken, Akın toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

BUGÜNDEN İTİBAREN BİZİM AKLIMIZ FİKRİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ YEREL SEÇİMLER

Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Akın, “Sayın İl Başkanımız, büyükşehir belediye başkanımız ve başarılı belediye başkanlarımızla birlikte çok verimli bir toplantı yaptık.

Bir araya geldik değerlendirmelerde bulunduk. İzmir'i baştan aşağı konuştuk ve kendilerinin de paylaşımları yaptık. Tabii İzmir bizim göz bebeğimiz. Ve her zaman olduğu gibi İzmir'deki o ışık bütün Türkiye'ye yayılacak. Bunu biliyoruz, görüyoruz. Bu inanç, hazin ve kararlılık bizde var. Ve buradaki başarı Ankara'daki başarı, İstanbul'daki başarı, büyük şehirlerimizdeki bu belediyelerimizdeki başarılar ve tüm belediyelerimizdeki bu başarılar halkçı belediyeciliği gösteriyoruz. Bu bütün Türkiye'ye yayılacak. Bunu birlik beraberlik içerisinde başaracağız. Türk milletinin birlik beraberliği esastır. Bütün herkesle bir araya gelerek kimseyi ayırmadan herkesle bir arada başarımızı daha da arttıracağız. Bugün itibariyle 290 gün kaldı seçimlere. Bugünden itibaren bizim aklımız fikrimiz önümüzdeki yerel seçimler. 290 gün sonra yerel seçimlerde vatandaşımızla halkçı belediyelerle buluşacağız, buluşturacağız. Vatandaşımızı özellikle ama özellikle zor zamanda yalnız bırakılanlarla değil, pandemi sürecinde iş yapanlarla… Hatırlamak lazım o günleri… Vatandaşın dara düştüğü zaman hemen koşan o anlayışa egemen olan belediyelerimizle buluşturacağız. Vatandaşımız, hem yokluğunda, hem ihtiyacında bir olan, beraber olan, beraberliğimizi sağlayan bu belediyelerimizin sayısını arttıracağız. Bunun için hazırlıklarımızı çok hızla götürüyoruz. Biz yerel seçim çalışmalarımıza başladık. Hem de bugün değil, öncesinden başladık. Bugün itibariyle vizyondaki çalışmalarımız da hızla götürüyoruz. İzmir'in çok değerli belediye başkanlarına, başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere hem çalışmaları için, hem katkıları için ve örnek çalışmaları için hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ÖN SEÇİM OLUR MU?

Ön seçimin ilçe belediye seçimlerinde uygulanıp uygulanmayacağı ve tek adayla mı gidileceği sorusuna yanıt veren Akın, “Belediye başkanlığı için daha bir açıklama yapılmadı. Yani onunla ilgili açıklamalar yapılır. Biz şu anda işimize odaklandık. 290 gün sonra halkçı belediyelerin sayısını bütün Türkiye'de arttıracağız. Ona çalışıyoruz. Onun için daha onunla ilgili açıklama bir kurultay süreci devam ettiği için kongre takvimi o süreçte açıklanır” diye konuştu.

İZMİR’DE OYUMUZU ARTTIRACAĞIZ

İzmir'deki oy oranlarını arttıracaklarını belirte Akın, “Arttıracağız tabii ki. Burası İzmir. Özellikle başarılı belediye başkanlarımız var ve biz çalışmalara başladık. Zaten belediye başkanlarımız bizde olmayan belediyelerimizle ilgili de kendileri bir kardeş belediyecilik kapsamında çalışmalar yapıyor. Oradaki vatandaşlarımızın da derdine derman olmak için başta büyükşehir belediye başkanımız olmak üzere tüm belediyelerimiz mücadele ediyor. Vatandaşlarımız da bunları görüyor. Hiç merak etmesinler. Türkiye'de her şeye rağmen her türlü mücadeleye rağmen, her türlü baskıya rağmen yine bizim belediyelerimiz, aslanlar gibi çalışmalarını yapıyor.

Kendilerini bütün vatandaşlarla buluşturuyor. Zor zamanda yanlarında oluyor, onları kucaklıyor ve halkla kucaklaşıyor. Onun için çalışmaları arttırarak devam edeceğiz” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu