Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı

CHP Tire ilçe başkanlığı ilçe binasında terör saldırıları ile ilgili bir basın açıklaması yapıldı.
Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, “Terör belası 22 - 23 Aralık tarihlerinde yine çirkin yüzünü gösterdi. 12 Vatan evladımızı bizden kopardı. Yine yüreğimize acı düştü. Teröre karşı dimdik durmak bu ülkeyi seven tüm yurtseverlerin asli görevidir. Karanlık eller bilmelidir ki hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu, milletimizi beraber yaşama kararlığından vazgeçiremeyecek, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü bozamayacaktır. Şehitlerimizin yasını tutuyor, terörü lanetliyoruz.
Saldırıların üzüntüsünü yaşarken Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’e sözlü saldırıda bulunan kendini bilmezler şunu unutmamalıdır ki; Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir ferdi, kirli emellerle provakatörlük yapanlara karşı dimdik ayakta durmaya devam edecektir. Ulu önderimizin söylediği “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” sözünü temel ilkemiz olarak savunmaya devam edeceğiz. Biz ülkemizde huzur ve barış istediğimiz kadar, dünyada da huzur ve barış isteyen bir partinin evlatlarıyız.
Şunu da hatırlatmak isteriz ki, bu gün bu memlekette hala şehit haberleri geliyorsa sorumlusu 21 yıldır iktidarda bulunan AKP hükümetidir.
Sorumlusu, insanımızı dil, din, ırk ve inanç üzerinden bölen siyasal iktidarın sahipleridir. Sorumluları Habur’da çadır mahkemesi kuranlar, Oslo’da teröristlerle aynı masaya oturanlar, İmralı’da bebek katili terörist başıyla pazarlık yapanlardır.
Suudi kralı öldüğünde milli yas ilan edenler, bugün şehitlerimiz için neden aynı adımı atamamaktadır? Bunun cevabını Milletimizin vicdanına havale ediyoruz.
Yerel siyasette, iktidar partisi temsilcilerinin, geçmişten ders almadan attığı bir adım var ki asla kabul edilemez. Biz dört yere asla siyaset girmemesi gerektiğine inanarak ve bu düşünceyi savunarak siyaset yapan bir partiyiz. İbadethaneye, okula, adliyeye ve kışlaya siyaset girmez. Buralarda siyaset yapılmaz. Buralarda siyasi söylemler olmayacağı gibi hiçbir siyasi partinin amblemi, ismi, sloganı da bulunamaz. Bulunmamalıdır! Bu aynı zamanda kanunlarımıza da aykırıdır. Çocuklarımızın başarısı bir siyasi partinin sosyal medyasında siyasi içerikli bir videoda kullanılamaz.”

Editör: Tutku İç