YEREL GÜÇ / BURCU TUNÇ
KAMERA / SILA AVŞAROĞLU

“YOLLARIN BİR AN ÖNCE YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Durmuş Ersoy, “Yollarımız çok kötü. Kışın çamurdan geçemiyoruz. Yazın tozdan duramıyoruz buralarda. Yolların bir an önce yapılmasını istiyoruz” dedi.


“HER GÜN 2 KİLOMETRE SERVİSE ÇOCUKLARIMI GÖTÜRÜYORUM”

Cemil Güney, “Çobanlar mahallesinde ikamet etmekteyim. En büyük sorunum okula giden iki tane ilkokul öğrencisi evladım var. Her gün 2 kilometre servise çocuklarımı götürüyorum. Servis yolların çamur olmasından ve bozuk olmasından dolayı gelmiyor. Bu sabahları benim için sorun olmasa da akşamları işten erken  çıkmama sebep oluyor. Bu yüzden mağduruz biz bir şekilde yollarımızın onarılıp yapılmasını istiyoruz” dedi.


“BURANIN GELİŞMEMESİNDEKİ EN BÜYÜK SORUN YOL”

ÖDEMİŞ'TE KAZA MUHTAR AZASI HAYATINI KAYBETTİ! ÖDEMİŞ'TE KAZA MUHTAR AZASI HAYATINI KAYBETTİ!

İbrahim Batar, “Bu kadar güzel doğası olan bu kadar güzel iklime sahip insanların gerçekten sevip bırakamadığı bir yerde yaşıyoruz. Buranın başlıca sorunu kesinlikle yol. Bildim bileli mahalle sakinleri asfalt yapılsın diye imza topluyorlar. Buraya dışarıdan insanlar geliyor onlarda buranın gelişmemesinde ki en büyük sorunun yol olduğunu söylüyorlar. Benim tek isteğim buraya asfalt yol yapılması insanların daha çok ziyaret etmesi ve buranın gelişmesi” dedi.


“MAHSULLERDEN VERİM ALAMIYORUZ”

Kadir Batar, “Yollarda asfalt olmadığı için yaz aylarında çok fazla tozla uğraşıyoruz. Tozlar mahsullerimize bulaşıyor ve böcekler daha çok artıyor ve bu sebeple mahsullerden verim alamıyoruz, maaliyet artıyor. Yollar bozuk olduğu için arabanın takımlarını sık sık yaptırıyoruz ve bize masraf oluyor. Yetkililerden en kısa zamanda çözüm bekliyoruz” dedi.


“BİR SAĞLIK SIKINTISI YAŞADIĞIMIZDA AMBULANS BURAYA GELMİYOR”

Ömer Ali Sırlı, “Bizim tek sıkıntımız yol. Buradan Salihli ve Ankara yollarına çıkılıyor fakat yol bozuk olduğu için bir gelen bir daha gelmek istemiyor. Bir sağlık sıkıntısı yaşadığımızda ambulans buraya gelmiyor Çobanlar’a gidip ambulansı biz getiriyoruz” dedi.

Editör: Tutku İç