YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL 

Günün anısına birer karanfil ve Türk Bayrağı takdim ederek 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlayan Bayram ve beraberindekiler duygusal anlar yaşadılar. 
Bu çerçevede; Emekli Öğretmenler Ümmühan Akseke, Adalet Demirel, Nizamettin  Demirel’in oğlu Abdullatif Demirel ziyaret edildi. Ziyaret sırasında emekli eğitimcilerin hatıraları konuşularak, geçmiş dönemdeki eğitim anlayışı ile günümüz eğitim sistemi arasındaki farklılık gündeme getirildi.
Emekli öğretmenler, bu anlamlı günde kendilerini unutmayan CHP Kiraz Kadın Kolları Başkanı Yasemin Bayram’a ve beraberindekilere teşekkür etti.
Yasemin Bayram Yerelgüç’e yaptığı açıklamada  şunları söyledi, “Başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere, ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyor; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, büyük bir gayret ve özveriyle, zorluklara göğüs gererek, yılmadan, usanmadan, kararlılıkla ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine çıkartmak için gecesini gündüzüne katan değerli öğretmenlerimizin bu güzel gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Emekli olan öğretmenlerimize de sağlıklı, huzurlu bir ömür diliyorum” dedi.