Bugün, CHP Genel Merkezi’ndeki PM ve MYK toplantılarında adayların belirlenmesi ile ilgili kararlar merakla bekleniyor. İstanbul’da DEM Parti’nin Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday çıkarabileceği tartışmaları sonrası gözler DEM Parti ile CHP arasında yapılacak görüşmelere çevrildi. Yoğunluğu İstanbul’daki ittifakın sağlanmasına ayıran parti yönetiminin önceliği buraya vereceği ve İzmir adaylarının belirlenmesinin haftaya kalabileceği aktarıldı.

LA NİNA ETKİSİ BAŞLIYOR! HAVA BİRDEN DEĞİŞECEK, ANİ YAĞIŞLAR YAŞANACAK LA NİNA ETKİSİ BAŞLIYOR! HAVA BİRDEN DEĞİŞECEK, ANİ YAĞIŞLAR YAŞANACAK

31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili olarak partilerin aday belirleme ile ilgili mesailerinde sona yaklaşıldı.

Mayıs seçimlerinde alınan yenilginin yaralarını sarmak isteyen CHP, Kılıçdaroğlu’nun kurultayda mağlup ederek genel başkan seçilen Özgür Özel’in liderliğinde belediye seçimlerine hazırlıyor.

622 bölgede adaylarını duyuran CHP’de bugün ise gözler belediye başkan adayının belirlenmesi için yapılacak olan PM ve MYK toplantılarında olacak. Parti Meclisi'nde 300'den fazla belediye başkan adayının açıklanması bekleniyor. Parti genel merkezine bugünden itibaren ziyaretçi alınmazken anket ve temayül yoklamalarının tamamlandığı İzmir, Muğla ve Antalya adaylarının belirleneceği yönünde kulis bilgileri ortaya atılmıştı.

Edinilen bilgilere göre İstanbul seçimlerine büyük önem veren CHP’nin DEM Parti’nin Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı aday olarak çıkarabileceği konusuna öncelik verdiği kaydedildi. Bu sebeple parti yönetiminin İstanbul’da DEM Parti ile ittifakın sağlanmasına yoğunlaşacağı ve ilçelerle birlikte aday enflasyonunun olduğu İzmir’de adayların belirlenmesi konusunun haftaya bırakılabileceği aktarıldı.

MASADA 4 İSİM BULUNUYOR
Diğer yandan parti kulislerinde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Buğra Gökce ile Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in adaylık konusunda isimlerinin ön planda olduğu ve adayın bu 4 isimden birisinin olmasının beklendiği öğrenildi.

Genel Başkan Özel'in İzmir ile ilgili olarak milletvekillerinden gelen raporlar ile temayül ve kamuoyu araştırmalarından çıkan sonuçları kurmayları ile birlikte ele alması ve büyükşehir ile ilçeler için belirlenen isiimlerin MYK ve PM'ye bildirmesi bekleniyor.
 

Editör: Tutku İç