YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Yaklaşık 3 aydır Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı müfettişler, yapılan şikâyetler sonucu İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri ve İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nde incelemeler başlatmıştı.

Yapılan incelemeler devam ederken, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne kayyum atanması yönünde karar alındığı öğrenildi.

DEVLETİMİZE GÜVENİMİZ TAMDI

Bu konuda ciddi bir mücadele içerisinde olan İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkan Adayı Çağlar Aran, “İzmir’de yaşayan çobanlarımızın hakkı için çıkmış olduğum bu yolda hiçbir zaman mücadeleyi ve yapılan yanlışlara karşı davamın peşinden gitmeyi bırakmadım. Seçme ve seçilme hakkı elinden alınan tüm üyelerimizin haklı mücadelesi için gerekli olan her şeyi yaptım. Devletimize her zaman olduğu gibi güvenimiz tamdı. Uzun süredir inceleme altında olan birlikte yaşananlar ortaya çıkartılmıştır. Devletimizin, bakanlığımız ve il müdürlüğümüzün gereğini en iyi şekilde yerine getireceklerini biliyoruz.  Bütün çobanlar adına bu karardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal Yardım Bilgi Sistemi’ne (SOYBİS) üye olmadığı halde 1,5 yıldır birliğe başkanlık yapan Ferhan Eroğlu’nun başkanlığının, Tarım ve İl Müdürlüğü’nün resmi yazısıyla düşmesinin ardından muhalefet, yeni yönetimin yolunun açılması için bir mücadele ortaya koymuştu.

İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nde Ferhan Eroğlu’nun başkanlığının düşmesinden sonra bu göreve, yönetim kurulu içinden Ali Rıza Acar getirilmişti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu