HABER/ BURCU TUNÇ

Yarım asırdır bir gelenek haline gelen Bıçakçı’nın asker uğurlama töreni geçtiğimiz akşam Bıçakçı mahallesinde yoğun bir katılım ile yapıldı.

ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK ÖDEMİŞ BELEDİYESİ KURBAN DERİLERİNİ TOPLAYACAK

Duaların okunduğu yemeklerin yendiği gecede Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç ve Demokrat Parti Ödemiş ilçe yönetimi de kınalı kuzuları yalnız bırakmadı.


NE ZAMAN BURAYA GELSEM KENDİMİ EVİMDE HİSSEDİYORUM 
Geceye katılan ve vatani görevini yapacak gençlerin uğurlama töreninde yüreği onlarla birlikte atan Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç burada yaptığı konuşmada “Bizi böyle sıcak karşıladığınız için teşekkür ediyoruz. Ben ne zaman buraya gelsem kendimi evimde hissediyorum. Sizin sıcakkanlılığınız, sevecenliğiniz beni çok mutlu ediyor. Aynı şekilde ben de hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum. Ben buranın en çok birlik beraberliğini seviyorum. Düğünde, asker eğlencesinde her şeyde bir aradasınız. Bugün burada 14 vatan evladını, kınalı kuzuyu askere göndereceğiz. Cenabı Allah sağ salim gelmelerini nasip etsin. Analarına bir an önce kavuştursun. İnşallah onurla, gururla vatani görevlerini yapıp sağ salim evlerine dönecekler. Hepimizin duaları onlarla” dedi.

DİLEK HANIM BELEDİYE BAŞKANI OLUNCA İLK İŞİ CEMİYETLERİNİZİ YAPACAĞINIZ BİR SALONU SİZLERE KAVUŞTURMAK OLACAK

Başkan adayı Güleç’in ardından Bıçakçı halkına seslenen Demokrat Parti İzmir Milletvekili Haydar Altıntaş, “Saygıdeğer Bıçakçılılar iyi ki buraya gelmişim. O kadar keyifli o kadar mutluyum ki. Türkiye Cumhuriyeti’nde Doğu’da, Batı’da, Kuzey’de, Güney’de gerek siyaset gerekse ticaret yoluyla 15 bin köyünü gezmişimdir. Ama burada duyduğum keyfi başka yerde duymadım. Ay yıldızlı bayrağın göklerde nazlı nazlı salınmasını temin ederek bize bu güzel ülkeyi bu ülkenin vatandaşları olmayı nasip eden Atatürk ve onun Türkiye Cumhuriyeti’ni emanet ettiği işte gençlik! Bu gençleri dünyaya getiren ve onların ellerini kınalayıp, kınalı kuzularını vatan müdafaasına vatan sevdasıyla yollayan işte analar! Türk milletinin bir ferdi olmanın keyfini, hazzını, ay yıldızlı bayrağın, Atatürk’ün onun devlete emanet ettiği gençler, analar, babalar herkes meydanda. Herkes şunu bilsin, duysun ve görsün ki bu Cumhuriyet’in bu devletin bu Atatürk’ün ve bu bayrağın herhangi bir şeyine tasavvuf etmek isteyen kim varsa önce Bıçakçılılar onu karşılayacak. Allah nasip eder ve Dilek Acar Güleç Belediye Başkanı olursa bu güzel topluluğun düğünlerini, hayırlarını, bayramlarını ve mutlu günlerini daha güzel bir salonda kutlayabilmelerinin ve bu köyün içinden geçen Aydın yolunun dışarı çıkarılmasının Ankara’da da takipçisi ben olacağım ve sonuca ulaştıracağız. Sizlerle gurur duyuyorum. Türk milleti ile gurur duyuyorum. Onun bir ferdi ve onun bir temsilcisi olma hakkını bana veren İzmirlilere, başta Cenabı Allah’a tekrar şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Güle güle gidin gelin, ayağınıza taş değmesin” dedi.
 

Editör: Tutku İç