Ödemiş Belediye Meclisi, 05 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 18.30'da Belediye Hizmet Binası Meclis Salonu'nda gerçekleştirilecek olağan toplantısında bir dizi önemli konuyu görüşerek kararlar alacak. 
Toplantıda Evsel Katı Atık Toplama ve Taşıma Bedelleri Belirlenecek, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU’nun Talepleri, Elektrik Aboneliği İçin Muvafakat Verilmesi konusu, Sosyal Yardım Yönetmeliği ve Mola Evi Yönetmeliği, İmar ve Şehircilik Konuları, Geleneksel Deve Güreşi etkinliği, Arama Kurtarma Ekibi kurulması projesi, Zeka Sporları Turnuvası, içkili yer belirlenmesi gibi birçok konu görüşülerek karara bağlanacak.

ÖDEMİŞ MÜFTÜSÜ TÜRKÖZ’ÜN  KURBAN BAYRAMI AÇIKLAMASI ÖDEMİŞ MÜFTÜSÜ TÜRKÖZ’ÜN  KURBAN BAYRAMI AÇIKLAMASI


Toplantının dikkat çeken ve Ödemiş gündeminde en çok konuşulan konu ise 31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçime 54 gün kala Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’in 70 milyon liralık kredi kullanımı için yetki isteyecek olması.


Ödemiş Belediyesi Şubat Ayı olağan toplantısında 12. Sırada görüşülecek olan Söz konusu gündem maddesi ise şöyle; ‘Kamu, Özel Bankalar, katılım bankaları veya İller Bankası Kredi kuruluşlarından 1 yıla kadar geri ödemesiz azami 5 yıl vadeli 70.000.000,00 TL. kredi kullanılmak suretiyle iç borçlanma konusunun görüşülmesi hususunda Başkanlık Makamının 31.01.2024 tarih, 85773 sayılı yazısı.’

Editör: Tutku İç