YEREL GÜÇ / SILA AVŞAROĞLU

İYİ Parti, 2024 yerel seçimlerine hazırlanmak için Beydağ'da Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açtı. 

Açılışa İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan, İYİ Parti 2. Bölge Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, İzmir İl Yönetimi, İl Kadın Politikaları, Karabağlar İlçe Başkanı Aysel Yavaş Ersöz, Güzelbahçe İlçe Başkanı Afet Albaş, Kiraz Belediye Başkan Adayı Halil Çokgüler, ve İYİ Partili vatandaşlar ve Beydağ halkı katıldı.

SKM, Cumhuriyet Mahallesi Kültür Caddesi No:16 Eski PTT Karşısında hizmete girdi.

Açılışta ilk olarak İYİ Parti 2. Bölge Milletvekili Hüsmen Kırkpınar bir konuşma yaptı. Kırkpınar, “Geride bıraktığımız yıllar hafızalarımızda dolayısıyla biz adaylarımızla ve projelerimizle milletimizin huzuruna çıkıp evvela İzmir’in en uç noktasındaki Beydağ da bulunan dağın tepesinden 1 Nisan sabahı güneşin doğduğunu herkes görecektir. İzmir’de kaç ilçede böyle bir biyografi var bilmiyorum ama bu biyografinin sahibi Yasin Kırmızı Başkanımızdır” dedi. 

Ardından İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan kürsüye geldi. Doğan, “Türkiye 20 yıldır bir iktidar tarafından yönlendiriliyor. İzmir’de yaklaşık çeyrek asırdır başka bir iktidar tarafından yönetiliyor. Biz her ikisine de hesap sormak için varız. Beydağ’ı uzak ilçe ücra köşe görerek makus tarihine terk edenlere de, hizmet götürmeyenlere de, hizmet götürmediği halde oy isteyenlere de mecbur değilsiniz. Çünkü artık burada Sayın Yasin Kırmızı var. İnşallah 1 Nisan sabahında da İzmir’in her yerinde olduğu gibi Beydağ’da da çiçekler açacak. Beydağ iyi olacak” dedi.

Son olarak İYİ Parti Beydağ Belediye Başkan Adayı Yasin Kırmızı bir konuşma yaptı. Kırmızı, “Mesele sol el değil, sağ el değilmiş. Mesele bir yumruk olup hep beraber savaşmakmış. Ben size sadece şu sözü veriyorum dosyaları alıp gideceğiz, kapılarına oturacağız. Daha önceki ilçe başkanlarının yapamadığını yapacağız. Beydağ’a gelmiyorsa Ankara, biz Ankara’ya gideceğiz. İzmir’de bir Beydağ var diyeceğiz. Yatırım yaptıracağız. Allah nasip ederse yurtdışından iş adamları gelecek, Belediye Başkanları gelecek. Bu seçim sürecinde hepsini sizlere tanıtacağız. Burada hazırdan ekmek yemeği değil nasıl ekmek yapılıyor onu öğreteceğiz. Bunu hep beraber yapacağız. Bu iş artık memleket meselesi. Biz teşkilatımla hazırlandık, biz hazırız. Artık sadece oylarınıza değil, kalplerinize, enerjinize, gücünüze talibiz” dedi.

Konuşmaların ardından İYİ Parti 2. Bölge Milletvekili Hüsmen Kırkpınar, İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan ve İYİ Parti Beydağ Belediye Başkan Adayı Yasin Kırmızı kurdele keserek Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdiler.
 

Editör: Tutku İç