ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET COŞKUSU ŞÜKRÜ SARAÇOĞLU ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET COŞKUSU

HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/BUSE BAĞCI

Cumhurbaşkanımız büyükşehir ve ilçe adayları için görüşlerimizi aldı. Bir hafta içinde Büyükşehir Belediye başkanlığı adayı akabinde de ilçe başkan adayları açıklanacak. Anket çalışmalarımız sürüyor. Şu ana kadar 2 anket yapıldı. Son anket henüz devam etmekte. İnşallah anketler sonucu en iyi adayı çıkarıp Ödemiş’teki projelerimizi anlatıp çalışmalarımızı hayata geçireceğiz. Bizler profesör ve öğretim görevlileri öncülüğünde Ödemiş ile ilgili olan projelerimizi üç buçuk yıldır hazırlıyoruz. Adayımız açıklanınca hep birlikte bu konularla ilgili sizlere de açıklama yapacağız.


ÖDEMİŞ’TE DEVAM ETMEKTE OLAN ÇALIŞMALARIMIZ TEK TEK SONUÇLANIYOR
Ödemiş'te devam ettiğimiz işlere gelirsek. Zafer Mahallesindeki okulumuz bitmek üzere. Ocak ayı sonu Şubat ayı başı gibi açılacak. 50. yıl ilköğretim okulu, Hulusi Uçaçelik Anadolu lisesi ve Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin tadilatları bitti. Yarıyıl tatilinden sonra öğrencilerimiz kendi okullarına taşınacak. Güney çevre yolu ve Ödemiş girişi bölünmüş yol olarak Şubat ayına kadar bitirilmesi gerekiyor. Geçtiğimiz hafta İzmir milletvekilimiz Eyüp Kadir İnan ile istişare toplantısı yaptık. Eyüp başkanımız istek ve taleplerimizi dinledi. Ayrıca en kısa sürede 2024'ün ilk aylarında KYK yurdu ve yarı olimpik yüzme havuzunun temellerini atacağız. DSİ ile ilgili organize sanayi bölgemizde yaşanan bir problem vardı. Bu problem ile ilgili çalışmalarımız bakanlık nezninde başladı. Yine Hamza Dağ ve Eyüp Kadir İnan başkanlarımızın girişimleri ile 2024'ün ilk aylarında diş hastanemizin de inşaatına başlayacağız. Dere ıslahları, uzak mahallelerimizle ilgili sıkıntılarımızı da kendilerini anlattık. 18 /19 mahallemizin projeleri hazır. Seçimle ilgili olarak 5 aday adayımız var. Hepsi birbirinden değerli. Anketler tamamlanınca en iyi adayla Ödemişlilerin oylarına talip olacağız. 4,5 yıldır Ödemiş yöneten CHP ve Sayın Mehmet Eriş'in söz verdiği projeler şu an elimde. Soğuk hava depoları, ürün işleme merkezleri, 2. küçük sanayi sitesi, tohum bankası, süt bayramı, peynir festivali, çevre yolu, teleferik, aşevlerini genişletme, mahalle kreşleri vs. bunların hiçbiri yapılmadı. Mart’ın sonu bahar dediler. 4,5 sene geçti. Biz kaybolan 5 yılı telafi edip 10 yıllık hizmet getireceğiz. Büyükşehir Belediyesi TOKİ ile ilgili olarak dava açtı ve bir sürü mağduriyet oluştu. Bakanlığımızda en kısa sürede bunu çözecektir. Bunların derdi yapılan hizmetleri engellemektir. Ama bizler hizmet etmeye devam edeceğiz. TOKİ’de peyzaj sorunu yok. Ağaçlandırma işlemleri sürüyor. İZSU suyun devrine alamadığı için sulama ile ilgili sorun olmuştu o da giderildi. Uydu sistemleri değişti ve sorunları çözüldü. Asansörlerle ilgili problemlerde çözüldü Ovakent yolu ile ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Aydın güzergâhındaki yolla ilgili olarak da bir çalışma sürdürüyoruz. Tahminimce Büyükşehir Belediyesi adayımızda ay sonuna kadar Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacaktır“ dedi.


İNŞALLAH ÖDEMİŞ’İ TEKRAR AK BELEDİYECİLİK İLE BULUŞTURACAĞIZ
Seçim koordinasyon merkezi Başkanı Mehmet Pekdoğru “Tanıtım medya başkanlığımızın düzenlemiş olduğu kahvaltıda hep birlikteyiz. 2011-2017 yılları arasında gençlik kolları başkanı olarak görev yaptım. Yaklaşık 4 yıldır ilçe başkanı yardımcısı olarak görev yapmaktayım. Birçok seçim geçirdik. Bu deneyimlerimizin sonucunda Seçim Koordinasyon merkezi Başkanı olarak görevlendirildim. Belediye başkan adayımız yarın belli olacakmış gibi projelerimiz hazır. Pazartesiden itibaren köy köy mahalle mahalle dolaşarak seçim çalışmalarımızı başlatacağız. 99 mahalle ve 140 bin nüfusa sahibiz. 140 bin kişiye tek tek dokunacak şekilde çalışmalarımız hazırdır. İnşallah Ödemiş’i tekrar AK Belediyecilik ile buluşturacağız” dedi.

Editör: Tutku İç