Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı Tire’de 1 kişi sınava kameralı düzenekle girmek isterken yakalandı

“Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan karar ile 3 Aralık gününün ‘Dünya Engelliler Günü’ olarak kabul edilmesi, engelli bireylere yönelik toplumun bilinçlenmesi anlamında önemli bir tarih olarak kayıtlara geçmiştir.
 
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının  daha yaşanılabilir hale getirilmesi, sosyal toplumun sorumluluklarından bir tanesidir. Engellilik, sadece engelli vatandaşlarımızı ilgilendiren bir sorun değil, sosyal ve insani boyutları ile bütün bireyleri ilgilendiren önemli bir konudur. Seçim vaatlerimizden biri olan ‘Engelsiz Kafe’ projemizi hayata geçirmek, okullarımızda eğitim gören engelli öğrencilerimizin yemek ihtiyaçlarını kendilerine ulaştırmak ve diğer farkındalık projelerimizle engelli vatandaşlarımıza destek olmaya  yönelik birçok çalışmamız olmuştur. Daha çok destek olmak ve engelleri aşmak için ise toplumun tüm bireylerinin duyarlı olması önem arz etmektedir. Engelli olmak bir kusur olmamakla birlikte, tüm insanların da bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Şunu bilmeliyiz ki engelli bireylerimizin toplumsal hayata katılmaları ve toplum içerisinde kendilerine yer bulmaları hepimiz adına büyük bir kazanım olacaktır.
 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle; engellerin kaldırıldığı bir dünya için herkesin daha çok çaba göstermesini dilerken, bedenindeki engeli kendisine engel olarak görmeyip, toplumsal hayata devam eden tüm engelli vatandaşlarımıza, huzur içinde uzun ömürler diliyorum. Bizler Tire Belediyesi olarak onların her zaman yanlarında olacağız” diyerek bu anlamlı günün önemine dikkat çekti.

Editör: Tutku İç