Mesajda şu ifadelere yer verildi, “İnsanoğlu hayatı boyunca öğrenmeye ihtiyaç duyan bir varlıktır. Öğretmenlerimiz, bizleri küçük yaştan itibaren hayata hazırlamaktadır. Bizlerin üzerinden hiç bir zaman emeklerini esirgemeyerek; önce okumayı-yazmayı öğretip tecrübeleriyle beşeri ilişkiyi, ahlak ve vicdanı aşılamıştır. Hepimiz edinmiş olduğumuz hayat kazanımlarının bir çoğunu onlara borçluyuz.

Okuroğlu: “Büyükşehirle birlikte kalıcı yatırımlar yapacağız!” Okuroğlu: “Büyükşehirle birlikte kalıcı yatırımlar yapacağız!”

Cumhuriyetimizin kurucusu ve Baş Öğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mirası olan ve toplumumuzun  en saygın mesleklerinden birini icra edip, geleceğimiz için önemli bir rol üstlenerek; öğrenmenin temel taşı olan çocuklarımızı sevgi, beceri ve bilgiyle donatıp eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyen öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.
Bu özel günün tüm öğretmenlerimize ve eğitim camiasına hayırlar getirmesini temenni ederek, başta baş öğretmenimiz , Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehit öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. kıymetli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu bir ömür diliyor, aramızdan ayrılan öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyorum.”

Editör: Tutku İç