YEREL GÜÇ/BURCU TUNÇ

ÖDEMİŞ HASTANESİNE İLERİ UZMANLIK GEREKTİREN POLİKLİNİKLER İSTENİYOR ÖDEMİŞ HASTANESİNE İLERİ UZMANLIK GEREKTİREN POLİKLİNİKLER İSTENİYOR

Açılışa Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve Birgililer katıldı. 

Açılış öncesi bir konuşma yapan başkan Eriş “Bugün Birgi olarak tarihi bir gün yaşıyoruz. Bu meydanlarda çok törenler yapıldı. Bugün burada ülkemizin ve özellikle de Birgi’mizin bir değeri olarak birçok mimari zenginliğimiz, kültür zenginliğimiz ve bunların hepsinin üzerinde taç olan bir inanç insanını, bir İslam alimini anıyoruz. Ne kadar büyük zenginliklerimiz varmış değerli hocalarımızdan dinledik. Birgi’de var olan çalışmaları kültür bakanlığımız ile birlikte sürdürüyoruz. Değerli kaymakamımızda bizi destekliyor. Sayın valimizin de ilk ziyaret ettiği yer Birgi’miz oldu ve yapılacak çalışmalarda da valiliğimiz bakanlığımız adına desteklerini sundu. Bu güzel derslerin işlendiği, terbiyelerin öğretildiği, dinin en iyi şekilde yaşanması ve öğretilmesi için kullanılan bu mekanı duvarlarına yansımış anılarıyla birlikte açacağız. Açılışımızla birlikte bu inancı, bu sevgiyi gelecek kuşaklara da bırakmış olacağız“ dedi.

Editör: Tutku İç