Gazeteci, Araştırmacı ve BİR TV Genel Müdürü Ümit Yaldız, “Demokrat Parti Ödemiş’te aday çıkardı. Orada karşılığı olan da bir aday… Dilek Acar Güleç. Yola da erken çıktı. Oralarda yaptığım araştırmalarda bir karşılığı olduğunu gördüm. Demokrat Parti, eskiden kalesi olan yerde varlığını göstermeye çalışıyor” dedi.

Gazeteci, Araştırmacı ve BİR TV Genel Müdürü Ümit Yaldız, SonSöz TV’de katıldığı programda Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtladı.

Programda Ödemiş’teki seçim süreci ile ilgili de değerlendirme yapıldı. Yaldız, yaptıkları anket araştırmalarında Demokrat Parti adayı Dilek Acar Güleç’in seçmenden karşılık gördüğünü belirtti.

Yaldız yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

THK Kurban Derisi Toplamayacak THK Kurban Derisi Toplamayacak

“İYİ Parti şu anda CHP’Li belediyelerin önünde arabanın kontağını çalıştırdı, araba çalışır vaziyette bekliyor, başkan gelsin atlasın diye. Aydın’da CHP’li başkanı transfer etti. Bunun anlamı nedir? İzmir’de de edebilir ve edecek. Başka şansı yok ki. Hem adayı yok doğru düzgün. Hem de oradaki rövanş duygusu üzerinden bir şekilde tabelada kendi potansiyelini yüksek tutması lazım. İYİ Parti açısından bu seçim ölüm kalım savaşı. Aldığı yüzde hem partinin hem ekbin bütün kaderini tayin edecek. Üç kilo karşılığı olsun, kabul edecek. Başka şansı yok. Şu an CHP’nin atacağı her yanlış adımı İYİ Parti fırsata dönüştürmeye çalışıyor.
 Bence Memleket Partisi de, Zafer Partisi de, Demokrat Parti de fırsata çevirmek istiyor. Demokrat Parti Ödemiş’te aday çıkardı. Orada karşılığı olan da bir aday… Dilek Acar Güleç. Yola da erken çıktı. Oralarda yaptığım araştırmalarda bir karşılığı olduğunu gördüm. Demokrat Parti, eskiden kalesi olan yerde varlığını göstermeye çalışıyor. Belki birkaç yerde de isteyecek bunu. Deva Partisi de aday çıkardı… CHP açısından zaman gittikçe daralıyor.
 

Editör: Tutku İç