Tire Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı nedeniyle Mert Falakalı’nın AK Parti Tire İlçe Başkanlığından istifa etmesinin ardından temayül yoklamasına katılan 6 isimden biri olan Abdülkadir Uğurlu AK Parti’nin yeni Tire İlçe Başkanı olarak atanmıştı. 

FALAKALI, “BU BİR BAYRAK YARIŞI”

AK Parti Tire ilçe başkanlığında yapılan devir teslim töreninde konuşan eski başkan Mert Falakalı, “4 yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimden yaklaşan yerel seçimler nedeniyle belediye başkan aday adaylığı için istifa etmiş bulunmaktayım. 4 yıldan beri kıymetli kardeşimle ve teşkilatımızla birlikte ilçemize hizmet etmeye çalıştık. Bu süreçte yaptıklarımız, yapamadıklarımız, yetişemediklerimiz oldu. Böyle kıymetli bir kardeşimizi desteklemek adına yine hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışı. İnşallah ilçemizi daha iyi yerlere getirmek için çalışacağız. 2024 yılında Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları, İl Başkanımızın ve bölge vekillerimizin desteğiyle inşallah Tire’ye AK Belediyeciliği kazandıracağız. Sizlerin huzurunda Abdülkadir kardeşimize tekrar başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olsun” dedi.

EL BİRLİĞİYLE, GÖNÜL BİRLİĞİYLE ÇALIŞARAK TİRE’YE AK BELEDİYECİLİĞİ GETİRECEĞİZ

Görevi devir alan AK Parti Tire yeni ilçe başkanı Abdülkadir Uğurlu ise, “Bu kutlu görev başta il başkanımız Sayın Bilal Saygılı, İzmir milletvekillerimiz, teşkilat başkanımız Erkan Kandemir tarafından bize verildi. Hayırlısıyla Tiremizde el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışarak Tire’ye AK Belediyeciliği getireceğiz. Özellikle ittifak ortağımız MHP ile birlikte Tiremize güzel hizmetler getirmek için elimizden geleni yapacağız. Mert Falakalı başkanımıza Tire adına bugüne kadar yaptığı her şey için teşekkür ediyor ve çıktığı yeni yolda başarılar diliyorum” dedi.

Editör: Tutku İç