YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu Müdürü Ahmet Okanoğlu, Proje Koordinatörü Müdür Yardımcısı Mehmet çiftçi, Proje Kurucuları Öğretmenler Gülden Emekdar ve Esra Gökova’nın ev sahipliğinde Bademli Şükrü Saraçoğlu İlkokulu öğrencileriyle buluşan Rumen öğrenciler Ödemiş’e bir haftalığına geldiler.

Romanyalı öğrenciler ilk olarak Bademli festival alanında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinliklerinde kendi halk danslarını sergilediler.
Ödemiş’e geldikleri günden bu yana çeşitli ziyaretlerde bulunan ekip Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy’u ve Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu’nu makamlarında ziyaret ettiler. Misafir oldukları okulda ve Bademli Ortaokulunda tanışma oyunları oynayan öğrenciler 50. yıl Ortaokulunda ise müzik ve beden etkinliklerine katıldı. Birgi Kazımpaşa ortaokulunda düzenlenen etkinlikle Türk kağıt süsleme sanatı olan Ebru üzerine denemeler yaptılar.
Geçtiğimiz gün Ödemiş Halk Eğitim Merkezi Aşçılık Ve Pastacılık Öğretmeni Gülşah Yetiştiren’in İlkkurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin mutfağında  hazırlamış olduğu yöremize özgü ekmek dolması tengül pide, tulumba tatlısı gibi yemekleri Ödemiş Gençlik Ve Spor Müdürlüğü salonunda yer sofrasında yiyen Romen öğretmenler ve  öğrenciler yemekleri çok beğendiklerini söylediler 
İzmir’e giderek Konak, Kemeraltı gibi tarihi semtleri ve mekanları gezen ekip Bademli ’de yapılan dijital etkinlikte eğitim sistemimizin dijital ve teknolojik anlamda çok ileri olduğunu belirtirken Ödemiş halkının sıcakkanlılığından ve samimiyetinden çok memnun kaldıklarını söylediler.

Alper Gezeravcı bugün Dünya’ya dönüyor Alper Gezeravcı bugün Dünya’ya dönüyor

Editör: Gülçin Kargaoğlu