YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Ödemiş’te Hükümet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk konularak başladı.

Çelenk törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ödemiş Şubesi üyesi Gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Program İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu’nun Atatürk Anıtına Çelenk Koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla son buldu.

CHP, ADD, EĞİTİM İŞ VE ÇYDD; ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKTI

Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürkçü Düşünce Derneği Eğitim İş ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Atatürk anıtına çelenk bıraktılar.

Çelenk koyma törenine Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gerçek, Cumhuriyet Halk Partisi Ödemiş İlçe Başkanı Mustafa Turan, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşen Görgülü, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Ümran Akça Ateş, ADD Ödemiş Şube Başkanı Metin Kıral, Eğitim İş Ödemiş Temsilcisi Mehmet Appak ve vatandaşlar katıldı.

Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği Ödemiş Şubesi Başkanı Ümran Akça Ateş yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Ulusal egemenliğimizin ilan edildiği bu özel günü, 23 Nisan 1921 tarihinde tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan eden Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini her zaman çocukların gözlerinde görmüştür. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği olarak bizler de bugün, bir asırdır koruduğumuz Cumhuriyetimizin ve değerlerinin ışığında geleceğe umutla bakarak çocuklarımızın hayallerine ortak oluyoruz. Çok iyi biliyoruz ki içimizde umudu yetiştiren de geleceğe umut yetiştiren de her zaman çocuklarımız olacaklar. Bu yıl, çocuklarımızla birlikte bayramı kutlamak üzere Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’a gidiyor; dayanışma ve paylaşmayı güçlendirerek hep birlikte ilerlemeye devam ediyoruz. Egemenliğin kayıtsız şartsız kendisinde olduğu Türk ulusu, laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ni geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızla korumaya ve yaşatmaya devam edecektir; kimse bizi yolumuzdan geri döndüremez!23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun”.

 ADD Ödemiş Şube Başkanı Metin Kıral yaptığı konuşmada şunları söyledi, “23 Nisan tarihi ulusal onurumuzun kimlik ve kişiliklerimizin sigortasıdır. Çağdaş dünya ile kurulmuş bir köprüdür. Millî egemenliği bizleri kazandıran ve emanet eden Kurucumuz vu kurtarıcımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını devrim ve demokrasi şehitlerimizi vatan savunmasında canlarını feda eden evlatlarımızı bir kez daha minnet şükran ve saygıyla anıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda daima ileriye gideceğimiz ışıltılı günlerin özlemi ve tekrar çocuklarımızın coşkuyla  kutlayacağı bayramları ulaşmak dileğiyle.”

CHP Ödemiş İlçe Başkan Yardımcısı Tuğcan İşçi yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Türk Milleti şanlı tarihinden aldığı güçle bağımsızlığından, özgürlüğünden demokrasiden bir adım dahi geri adım atmayacaktır. Cumhuriyetimiz 2.yüzyılında da en büyük güvencemiz Kurtuluş savaşında bizi yöneten Gazi Meclisimiz olacaktır. Gazi Mustafa  Kemal Atatürk  Cumhuriyetimizi yalnızca  ve yalnızca  milletin egemenliği ile yaşatma görevini geleceğimizin mimarları olan çocuklarımıza  armağan etmiştir.”

Editör: Dilek Ayvalı