HABER:  DİLEK AYVALI

Geçtiğimiz yıllarda başlayan altyapı çalışmaları 2021 yılında büyük ölçüde tamamlandı. İlçe genelinde tüm kurumlarla ortak hareket edilerek cadde ve sokaklar tek sefer kazılarak elektrik, doğalgaz, kanalizasyon, içme suyu ve brajman hatlarında işlemler tamamlandı.

Altyapısı biten noktalar tek tek tespit edilerek, belirlenen plan dâhilinde Tire tarihinin en büyük asfalt hamlesi başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Tire Belediyesi işbirliği ile başlayan asfalt hamlesinde toplamda 200 bin m2 sıcak asfalt yapılırken, 125 bin m2 kilit parke taş, 1.200 m3 taş duvar, 3.500 m bordür yapıldı. Bunun yanı sıra kırsalda da çalışmalarını sürdüren Tire Belediyesi 12 köyde çevre ve meydan düzenlemesi 30 köyde tuvalet tadilat ve tamirat işleri yaptı. Altyapıda da Tire tarihinin en büyük altyapı hamlesini gerçekleştiren Tire Belediyesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Daire Başkanlığı koordinesinde 38 bin m2 şebeke hattı,  21.500 metre brajman hattı, 4 yeni su kuyusu, 88 km içme suyu hattı döşeyerek toplamda 30 milyonluk dev yatırıma imza attı. Altyapı ve üstyapının yanı sıra Tire Belediyesi 2021 yılında kültürel anlamda da birçok etkinliğe ev sahipliği yaptı.

Yılsonu itibariyle geçtiğimiz yılı değerlendirerek açıklamalarda bulunan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, 2021 yılının Tire’de yatırım yılı olduğunu ve 2022 yılında da büyük projelerle Tire’nin çehresini değiştireceklerini söyleyerek, yeni yıl mesajı yayınladı.

Başkan Duran yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi, “Sevinç ve hüzünleri bir arada yaşadığımız 2021 yılını geride bıraktık. Bir yandan yeni başlangıçlar ve umutlarla yeni bir yıla girmenin mutluluğunu yaşarken, diğer yandan Tire Belediyesi olarak 2021 yılını yatırım yılı olarak geçirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Gelecek nesilleri düşünerek başlattığımız altyapı ve üstyapı hamlelerimizde bir hayli yol kat ettik. 2022 yılında da çalışmalarımıza durmadan yorulmadan kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yeni yılda yapacağımız projelerle adeta Tire'nin çehresini değiştireceğiz. 2022 bizler için dev yatırımların ilçemize kazandırılacağı bir yıl olacak. Yeni yılın, aydınlık bir geleceğe adım atılması yolunda dostluk ve kardeşlik bağlarımızı güçlendirmesi; daha iyiye, daha güzele ulaşmak için azim ve gayretlerimizi artırması en büyük ümidimiz olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı en içten dileklerimle kutlar, tüm hemşerilerime sağlık ve mutluluklar dilerim.