Aralarında Eğitim-Sen’in de bulunduğu 100 kurum, okullara ‘Değerler Eğitimi’ adı altında imam, hatip ve vaiz görevlendirilmesini öngören ÇEDES projesine karşı 16 Eylül'de İzmir'de "Laik eğitim, laik yaşam, eşit yurttaşlık" mitingi gerçekleştirecek.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen), veli dernekleri ve Halkevleri başta olmak üzere 100 kurum bir araya gelerek İzmir’de miting kararı aldı. Okullara ‘Değerler Eğitimi’ adı altında imam, hatip ve vaiz görevlendirilmesini öngören “Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES)” projesinin iptal edilmesi için 100 kurumla birlikte miting yapacağını duyurdu.
16 Eylül'de İzmir'de yapılacak ‘Laik Eğitim, Laik Yaşam, Eşit Yurttaşlık’ mitingi öncesinde yapılan açıklamada ÇEDES projesinin iptal edilmemesi halinde tüm kentlerde ‘Laiklik Buluşmaları ‘nın gerçekleştirileceği öğrenildi.
Eğitim Sen Ödemiş temsilcisi Tayfun Bengi ise bununla ilgili olarak ÇEDES ile ilgili bugün Ulus meydanında saat 15.00 ile 18.00 arasında imza kampanyası düzenlendiğini belirtti.

Editör: Tutku İç