YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

2017 yılında Yeşil Deniz dizisinin sevilen oyuncusu Süleyman karakterini oynayan Mert Turak’ın ailesi tarafından Birgi’de açılan butik otelin işletmesini Zehri Sultan Organizasyonun sahibi Zehra Yalçınkaya devraldı.

Yeşil Deniz’in Süleyman’ı Mert Turak’ın satın aldığı konak, dedesi İzzet Efendi’nin hatırasını yaşatmak adına butik otel haline getirilmişti.

Birgi’de Ufuk Sokak No 6’da dedeleri İzzet Efendi’nin adını verdikleri 11 odalı nostaljik butik oteli 5 yıl işleten MertTurak, iş yoğunluğu sebebi ile işletmeyi Zehra Yalçınkaya’ya devretti. 

Görkemli bir açılış ile misafirlerini ağırlayan Zehra Yalçınkaya, heyecanını dile getirerek, bu konuda kendisine destek veren Mert Turak ve annesine, ailesine, arkadaşlarına teşekkür etti.  Açılış kurdelesini birlikte keserek hayırlı olmasını dilediler.

Yoğun katılımın olduğu açılışta müzik eşliğinde davetliler cafenin keyfini çıkardılar.

Konaklama, kahvaltı, (isteyen kişilere kafe tarzı sunum), sıcak ve soğuk içecek çeşitleri, pansiyon tarzı, daha havadar, daha ferah ortamı ile dört odası ve geniş yataklarının yanı sıra her odasında banyo ve tuvaleti ve binanın doğallığı bozulmadan yapılmış bir işletme. Her Çarşamba Canlı Müzik ile hizmet veriyor.