YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Kahvaltı programına Eski Başbakan Yardımcısı, Eski Dış İşleri Bakanı ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şükrü Sina Gürel, Zafer Partisi İzmir İl Başkanı Seçkin Boyunağ, Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Zeliha Gürel, Cenk Dolu, Turhan Güraksın, Ahmet Alper Kobal, Saadet Denizay Çatrak, Yağız Metin, 1. Bölge Milletvekili Adayı Kadriye Çınaroğlu, Tire İlçe Başkanı Bülent Onanç, Kiraz İlçe Başkanı Mehmet Kahraman katıldı.

Milletvekili adayları seçim çalışmaları ile yaptıkları değerlendirmelerde şunları kaydetti.

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adaylarından Zeliha Gürel, “Özellikle kadınlardan ve gençlerden inanılmaz bir ilgi var. İnsanlar nereye oy vereceklerini bilemiyorlar. İyi ki Zafer Partisi kurulmuş bizi yalnız bırakmadınız diye bize teşekkür ediyorlar. Bizde onları dinliyoruz. Sorunlarını anlamaya çalışıyoruz. Ben hem cinslerimin çalışmalarını takip ediyorum. Özellikle tarımda kırsaldaki kadının,  kentteki kadının yaşamını ve az çok sorunlarını biliyorum. Çünkü ben daha önce mikro kredi yönettim. Ve bu Tüm Türkiye’ye yayılmış bir kurumdu. Kadınlara küçük miktarda kredi verilerek girişimde bulunmalarını ve üretmelerini sağladı.  Çok başarılı olmuştu. Orada da görmüştüm ki Türk kadını gerçekten elinizi uzattığınız zaman çok iyi üretiyor ve çok başarılı oluyor. Akademisyen olduğum için de vaktim hep gençlerle geçti. Zaten gençlerin geleceğe güvensiz bakmaları ve yurt dışına gitme istekleri beni motive etti. Aday olmaya ve parlamentoda onların sorunlarını dile getirmeye karar verdim. Kadınlarımızı çok ihmal etmişiz, kırsalı çok ihmal etmişiz, kentlerimizi de çok ihmal etmişiz. Kırsalda pırıl pırıl, tertemiz köyler var.  Kadınlarımız tarlada, bahçede çalışıyor ve buna karşında erkekler kahvehanelerde vakit geçiriyor. Onun için bu konuda da çalışmalar yapacağız. Köylerdeki hanımlara özellikle ulaşmak istiyorum.  Kadınlarımızla ve gençlerimizle ciddi çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Diğer taraftan emeklilerimizin sorunları da çok büyük aile yapıları o kadar değişti ki yalnızlar ve hastalık durumunda emeklilik maaşları yetmiyor.  Bakımevleri dolu. Bu konuda ciddi bir yara var buna da çözüm üretmemiz gerekiyor.  Belki hasta bakımevleri yapılabilir ama tamamen devletin yapacağı şeyler olmalı. Çünkü özel bakımevleri de çok pahalı. Bir emekli maaşı 7 bin 500 TL. Kişiler bunları karşılayamıyor. Bunlara çözüm üretmemiz gerekiyor. Bunun içinde mücadele edeceğime inanıyorum” dedi.

HALKIMIZ BİR UMUT OLARAK ZAFER PARTİSİ’Nİ GÖRÜYOR

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Turhan Güraksın, “Şu anda ilçede gezdiğimiz bütün yerlerde bir ışık, bir umut olarak halkımız Zafer Partisini kabullendi ve katılımlar yoğun. Zafer Partisi’ne neredeyse tüm partilerden büyük katılımlar oluyor ve halkımız bir umut olarak Zafer Partisi’ni görüyor. İnşallah bu umudu iktidara götürmek istiyoruz. Çalışmalarımız bu yönde. Buradan tüm Tire halkına ve Küçük Menderes halkına da ilgileri için çok teşekkür ederim. Ata İttifakı Cumhurbaşkanı Adayımız Sinan Oğan’ın, Genel Başkanımız Prof. Dr Ümit Özdağ’ın halkımıza umut aşıladığını görmek çok güzel. Onlarda 14 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyorlar” dedi.

OYUNUZ BİZE Mİ? 2 TERÖRİST İTTİFAKA MI?

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adaylarından Cenk Dolu ‘Süreç biraz yorucu geçiyor. Ama sonucunu alacağımızı bildiğimiz bu noktada çalışmaları ahenkle, zevkle ve paylaşarak yapıyoruz. Bugün buraya eski Başbakan Yardımcısı ve Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Profesör Doktor Şükrü Sina Gürel’in gelmesi dolayısıyla çok daha fazla moral bulduk. Eşi Zeliha Hanım da bizim 2. sıra milletvekili adayımız. Onların burada olması bize onur ve şevk veriyor. Halkımız Millet İttifakı’nda bir terör örgütü, Cumhur İttifakı’nda bir terör örgütü. Terör olmadan yani terörsüz olmuyor mu? Diye soruyor.  Bunlar bir araya gelmeden ittifak olunmuyor mu? Tertemiz bir şekilde çıkan Sinan Oğan ve Prof.Dr Ümit Özdağ ile Ata ittifakı Zafer Partisi tek başına Atatürkçüler ve Türkçüler için bir umut ve alternatifin en büyüğü. Ben gittiğim yerlerde herkese şunu söylüyorum. Oyunuz bize mi? 2 terörist gruba mı? Türkiye gerçekten çağdaş, Atatürk’ün kurduğu bir ülke olaraktan kalacak mı? Bunun kararını verecek olan Küçük Menderes Havzasındaki tüm akrabalarım, tüm öğrencilerim hepinize sesleniyorum bunu düşünerekten sandığa gidin ve oy verin” dedi.

EN TEMİZ PARTİ ZAFER PARTİSİ

Zafer Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adaylarından Kadriye Çınaroğlu, “ İzmirliler bilinçli insanlar. Özellikle gençlerimiz çok bilinçli ve şu anda Türkiye’de içinde bulunduğumuz ortamda da Atatürkçü, Atatürk ilkelerine sahip çıkan tek partinin Zafer Partisi olduğunun bilincindeler. İnşallah bu bunu seçimde de göreceğiz. En temiz parti Zafer Partisi’dir diyorum. Çok büyük eksiklikler var. Bunlar burada anlatmakla bitmez. En büyük eksikliğimiz işsizlik ve halkın eğitimsizliğe doğru götürülmesi. Çünkü en kolay idare edilen halk eğitimsiz halktır, bilinçsiz halktır. Ama gençlerden çok umutluyum. Onlar çok bilinçli. Atatürk Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmişti. Onların buna kesinlikle sahip çıkacağına inanıyorum” dedi.

ÇOĞU İNSAN BİR ÇIKIŞ ARIYOR O ÇIKIŞTA BİZİM PARTİMİZDE

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adaylarından Saadet Denizay Çatrak, “Yaklaşık iki haftadır çalışma arkadaşlarımız ile beraber vatandaşlarla bir araya geliyoruz. İnsanların bizim gibi bir partiye çok ihtiyacı varmış. Bizi ve partimizi çok bağırlarına bastılar.  Biz de çok memnun olduk. Şu an için ülkenin içinde bulunduğu durumu zaten halkımız görüyor, gördüğü için de bize talep var. Biz de kendimizi anlatmak için çalışmaya devam edeceğiz. 14 Mayıs’a kadar çalışmaya devam edeceğiz.14 yaşından beri siyasetin içindeyim. Gençlik kollarında, kadın kollarında görevler aldım. Hayatım siyasetin içinde geçti. Ben çok gezen bir insanım. Ülkemiz eskimiş, şehirlerimiz eskimiş, insanlarımız yaşlanmış, sağlıklı değil.  İnsanlar kahvelerde, insanlar eğitimsiz olduğu için de hiçbir şeyin bilincinde değil. Çoğu insan bir çıkış arıyor o çıkışta bizim partimizde” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu