Ümit Özdağ’a, Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayları Cenk Dolu, Turhan Güraksın ve Zafer Partisi  İzmir 1. Bölge Milletvekili adayı   Kadriye Çınaroğlu eşlik etti.

Ziyaretlerde Zafer Partisi'nin sığınmacı politikalarını anlatan Özdağ, iktidara gelmeleri halinde Suriyelileri vatanlarına uğurlayacaklarını kaydetti.

Ata İttifakı dışındaki ittifakların "Ne mutlu Türk'üm diyene" sözünü söyleyemediğini savunan Özdağ, şöyle konuştu:

"'Ne mutlu Türk'üm diyene' diyen bir ittifak var mı? Var, Ata ittifakı. Parti var mı? Zafer Partisi. Türk milliyetçisi bir aday var mı? Var, Sinan Oğan. Peki sayımız belli olmasın mı kardeşim? Bu ülkede Atatürk'ten taviz vermeyen, Türk milliyetçiliğinden taviz veren kaç tane seçmen var bilmek istiyorum."

Ümit Özdağ, cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci tura kalması halinde, kendilerine destek talebiyle gelecek diğer ittifaklara, Anayasa'nın ilk dört maddesinin değişmemesi, PKK ve FETÖ'yle mücadele, tarikatların, cemaatlerin devletten çıkartılması, Suriyelilerin bir sene içinde ülkelerine gönderilmesi şartını koyacaklarını da söyledi.

Yerelgüç’e açıklamalarda bulunan Zafer Partisi İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı Cenk Dolu ise şunları kaydetti:

“ Genel Başkanımız Ümit Özdağ’a İzmirlilerin yoğun ilgisiyle karşılaştık. Gittiğimiz her esnafta, sokakta Ümit Özdağ başkanımıza büyük ilgi vardı. İnsanlar başkanımızla fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler. Balkonlarına çıkan vatandaşlar Türk Bayrağı ile Ümit Başkanımızı selamladılar. Esnafların zor zamanlar yaşadığı bugünlerde tek kurtuluşun sığınmacıları ülkelerini göndermektir. Partimizin politikalarını esnafımızla  vatandaşımızla paylaştık “

Yerelgüç’e açıklama  yapan  Zafer Partisi İzmir 2.Bölge Milletvekili adayı Turhan Güraksın ise ,

“ Genel Başkanımız gittiği her yerde 7’den 77’ye  herkes tarafından çok seviliyor .Bunun bir örneği de İzmir’de gördük .Vatandaşların sevgi selini gördük .Her gittiğimiz yerde Genel Başkanımız Ümit Özdağ  büyük bir coşkuyla karşılandı” ifadelerini  kullandı

Editör: Gülçin Kargaoğlu