YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

KAMİL ERGENEKON, “BEN DE TİRELİYİM”

Yerelgüç’e açıklamada bulunan Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Kamil Ergenekon şunları kaydetti, “Bugün Tirede kendi insanımla kucaklaşacağım ben Tireliyim. Arkamızda Orhun kitabeleri var. Bilge Kağan demiş ki ‘Ey Türk ürper de özüne dön’. Bizler Bilge Kağanın buyruğuyla, Atatürk’ün izinde özümüze döndük. Türk milliyetçileri olarak Zafer Partisi çatısı altında toplandık. Seçim münasebetiyle memleketimdeyim. Bugün pazarcı esnafımızı ziyaret edeceğiz. Yarında esnaflarımızı ziyaret edeceğiz. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor çok da güzel karşılık buluyoruz. Yerel aday olarak partilerde sadece Kamil Ergenokon var. Diğer partiler böyle bir şey yapmadı. Bu bakımdan bunu avantaj olarak görüyoruz.”

Umudumuz inşallah iktidar hedefi

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Turhan Güraksın ise şöyle konuştu, “Aslen Erzurumluyum. 15 yıldır Tire’deyim ve eşim Tireli. Zafer Partisi’nin en büyük özelliği gerçek Atatürk ve milliyetçilik. Halkımızın partimize olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. Umudumuz inşallah iktidar hedefi. Bugünkü çalışmalarımızda salı pazarındaki esnafımızla ve vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.”

DEĞERLİ OYLARINIZI BEKLİYORUM

Zafer Partisi İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Cenk Dolu şöyle konuştu, “Tire, Ödemiş, Bayındır, Kiraz, Beydağ’a selamlar olsun. Herkese güzel bir bayram diliyorum. Ben arı, saf bir Türk milliyetçisi olarak gördüğüm Zafer Partisine katıldım. Bizi sahipsiz bırakmayan Ata ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’a destek olmak için bu partiye katıldım. Ve bu bölgeden milletvekili adayı oldum. Ben bu bölgenin insanı Bayındırlı biri olarak sizlerden destek bekliyorum. Yıllarca çocuk oyunları tiyatro oyunları yazdım sergiledim. Dünün çocukları, bugünün oy kullanacağı gençler oldu. Hepsinin değerli oylarını bekliyorum” dedi.

Milletvekili adayları daha sonra Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu ve Tire Çiftçi Malları Koruma Derneği Başkanı Necati Öter ile Tire’deki tarım ve hayvanlık, bölgedeki sorunlar ile ilgili istişarede bulundu. Milletvekili adayları daha sonra Tire’nin salı pazarında esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu