YEREL GÜÇ/ BURCU TUNÇ

Zafer mahallesine okul yapılması için 1996 yılında Mahalle Muhtarı Mehmet Karaceviz ve mahalle sakinlerinin başlattığı mücadelede sona gelindi. 

2022 yılının Temmuz ayında ilk kazmanın vurulduğu ve 27 yıldır beklenen, toplam 6 bin 772 metrekare alanda, 24 derslik statüsündeki okul inşaatı nerdeyse bitmek üzere. 

AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Sunullah Desticioğlu, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Güder ve Zafer Mahallesi Muhtarı Mehmet Karaceviz 2023 yılının ikinci yarısına yetiştirilmeye çalışılan okul binasını basın mensuplarıyla birlikte gezdiler. 

Burada hem Zafer Mahallesine ait olan bu okulla hem de ilçede iyileştirme çalışması yapılan diğer okullarla ilgili olarak bilgiler veren Başkan Şen, “Müdürlerim ve muhtarım ile birlikte okulumuzu gezdik. Okulumuz neredeyse tamamlanmak üzere. Çok güzel çok modern bir okul olmuş. Cumhurbaşkanımıza, Çevre Şehircilik Bakanlığımıza ve Milli Eğitim Bakanlığımıza çok teşekkür ediyoruz. Müteahhit firmanın da ellerine sağlık. İlçemize modern ve kolej statüsünde bir okul kazandırıldı. Firma yetkilileri okulun 2.yarıyıla yetişebileceğini ve öğrenci alımına başlanacağını söylediler. Bu anlamda şu anda ilçemizde iyileştirmeleri yapılan okullarımızın da 2.yarıyılda faaliyete geçeceğini düşünüyoruz. Peyzaj çalışmaları, spor sahaları, ses sistemleri, engelli asansörleri, konferans salonu ve pek çok özelliği ile çok çok güzel bir okulumuz oldu. 1996 yılından beri bu okul için mücadele veren başta Zafer Mahallesi muhtarına ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: Tutku İç