YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Tire’de parti binasında ilçe Başkanı Nejat Bozkurt ve partililerle bir araya gelen Yücel, Milletvekili aday adaylığı ile ilgili de konuştu.

Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etmesi gündemde olan Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, bugün Küçük Menderes Havzasındaki ilçeleri ziyaret etti.

Tire’de İlçe Başkanı Nejat Bozkurt, Kadın Kolları Başkanı Funda Pir, Gençlik Kolları Başkanı Yaren Öztürk Parlak ve partililer tarafından karşılanan Başkan Yücel, parti binasında konuşma yaptı.

Başkan Yücel İl Başkanlığı görevinin 5. Yılını doldurduğunu belirten Yücel, Milletvekilliği aday adaylığı ile ilgili de konuştu.

“Bir adım atabilirim”

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel partililere hitaben yaptığı konuşmada, “Önümüzdeki haftalarda İl Başkanlığı’ndaki sürem 5 yılı dolduracak. Partimiz bir genelge yayınladı. İl Başkanlığı İlçe Başkanlığı ve yöneticilik gibi örgüt görevi yapanlar için bir genelge yayınladı. Bu genelge doğrultusunda önümüzdeki günlerde bir adım atabilirim. Bu adımı atmadan önce sizlerle bir araya gelmek istedim. Bu görevlerde bu pozisyonlarda bir takım değişiklikler olabilir. Değişiklikler olsa bile biz yine beraberiz, yine birlikteyiz. Yine bu mücadeleyi hep birlikte devam ettireceğiz sürdüreceğiz.

“Bizim için en büyük onur CHP üyesi olmak”

Bizim mevkiye, makama, ünvana ihtiyacımız yok. Bizim için en büyük onur Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olmak. Bize en büyük sorumluluğu üye olmak zaten yüklüyor. O yüzden görev olur olmaz, değişiklik olur olmaz hiç önemli değil. Önemli olan o görevi aldığınızda oraya ne kattığınızdır. Önümüzdeki süreçte böyle bir değişiklik olabilir. Bunu sizlerle paylaşmak istedim. Biz yine beraberiz. Yine birlikteyiz. Yine mücadele edeceğiz. Ben Tire’deki bu güzel tablo için İlçe Başkanımız Nejat Bozkurt’a Şenol Sardoğan Başkanımıza, yöneticilerimize ve tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Huzurun, barışın ve uyumun olduğu yerde çalışma olur. Çalışmanın olduğu yerde başarı olur. Başarının olduğu yerde ise iktidar olur. O yüzden bu mücadelede hepimize başarılar diliyorum. İyi ki varsınız sağ olun varolun.”

“CHP’ye Ciddi bir dönüş var, ciddi bir eğilim var”

Gazetemizin Haber Müdürü Dilek Ayvalı’nın, anketlerdeki kararsız seçmenin yüzünün ne tarafa çevirdiği Cumhur İttifakı seçmeninin sahada tutumunu nasıl gözlemledikleri sorusunu yanıtlayan Başkan Yücel şunları kaydetti, “Sahada yaptığımız çalışmalarda İzmir’in bir çok yerinde geçmişte sadece AK Parti’ye oy vermiş yada Cumhur İttifakına oy vermiş bir kitle var ve bundan dolayı pişman olduklarını ifade ediyorlar. Ciddi bir dönüş var, ciddi bir eğilim var, bazen açık açık işte ben CHP’ye oy vereceğim, ben İYİ Parti’ye oy vereceğim bunu açık açık söylemeyebiliyorlar ama AK Parti’ye oy vermeyeceklerini, MHP’ye oy vermeyeceklerini açık açık söylüyorlar. Çünkü bu parti 20 yıldır ülkeyi tek başına yürütüyor. Türkiye’de geçmişte bunun bir örneği yok. İstedikleri yasayı çıkarıyorlar, istemediklerini çıkarmıyorlar, Anayasayı değiştiyorlar. Valileri, Kaymakamları, Müdürleri atıyorlar, her konuda tek yetkililer. Âmâ yaşadığımız sorunlar ortada hayat pahalılığı başta olmak üzere enflasyon, işsizlik, istihdam, Türkiye bu kadar sıkıntılı bir dönem yaşamadı. Özellikle liyakatsiz, o görevleri alabilecek, eğitime birikime, tecrübeye kapasitesine sahip olmayan tamamen sadakat ve belli bağlılıklar nedeniyle bir takım görevlere getirilen siyasal veya bürokrat nedeniyle şu son bir senede toplum olarak, millet olarak fakirleştik herkes fakirleşti, bunu herkes yaşıyor, Küçük bir şanslı azınlık dışında herkes fakirleşti o yüzden kararsızların büyük bir bölümü CHP’ye ya da Millet İttifakına, 6’lı masaya oluşturan diğer siyasi partilere yöneleceklerdir.”