YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Dilek Yarımadası Milli parkında bulunan Güzelçamlı-Oluklu Kanyon-Kalamaki parkuru başlangıç parkuru.

"YOĞUN BİR YIL YAŞAYACAĞIZ”

Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı açıklamasında şunları kaydetti, “Dağcılık ve Doğa sporlarını sevdirmek katılımı artırmak ve tabana yaymak amacıyla bu yılda kolaydan zora(Risk derecesi ve performansı düşükten başlıyoruz.)bir proğram yaptık. Katılımın artacağı bir yıl yaşayacağımızı düşünüyoruz. Başlangıçtaki parkurlar herkesin katılacağı ve keyif alacağı yerlerden oluşuyor” dedi.

İKİ GRUP HALİNDE YÜRÜYÜŞ YAPMAYI PLANLIYORUZ

Sevgili Doğaseverler; Yoğun tempoyla ve stresle yaşadığımız kentsel hayatın bize getirdiği yorgunluğu ve olumsuzluğu atmak, sağlıklı mutlu yaşamak için Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü olarak sizleri doğaya ve doğa yürüyüşlerine davet ediyoruz. Doğa yürüyüşüyle beraber fotoğraf çekimi, coğrafi keşif, gastronomi zenginliği, kültürel tarihi zenginlikler keşfediyor ve yeni sosyal ilişkiler kuruyoruz. Yeryüzü cennetinde yaşıyoruz. Çok yakın mesafede inanılmaz coğrafi iklimsel ve doğal zenginliklere sahibi.Adeta bölgemizin heryeri gezilmeyi keşfedilmeyi bekliyor. Etkinliklerimizde dostluk dayanışma uyum ve disiplinle hareket ediyoruz. Doğa yürüyüşlerimizde öncelikle güvenliğe önem veriyoruz. Çevreye saygı duyup sadece ayak izimizi bırakıyoruz doğada. Doğanın temizliği korunması için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz.

Sağlık durumu müsait olan tüm hemşehrilerimizi etkinliklerimize davet ediyoruz. Proğramı azdan  artan performansa göre hazırladık. 10-15 günlük bir hazırlık döneminden sonra bir çok etkinliklerimize katılabilirsiniz. Beraber gezelim, beraber yürüyelim ve hep beraber sağlıklı bir hayat yaşayalım. Kulübümüz ticari amaçlı bir kurum değildir. Sosyal sorumluluk amacıyla hareket etmektedir.

Faaliyetlerimiz resmi zorunluluklar yerine getirilerek yapılmaktadır. Güvenli keyifli ve başarılı bir sezon olması dileğiyle. Sağlıklı yürüyüşler.”

Efe Dağcılık 2022 proğramı;

1- 25 Eylül;Güzelçamlı-

Oluklu Kanyon-Kalamaki koyu

2- 2 Ekim:Gölcük-

Tekke Sırtı-Bozdağ

3- 9 Ekim:Aktaş Vadisi(Veliler-Ödemiş)

4- 16 Ekim:Sığacık-

Teos(Seferihisar)

5- 23 Ekim:Dereköy-

Alankıyı(Bayındır)Tiredak-Urla Dağcılık ortak

6- 30 Ekim:Bozdağ Zirve Klasik batı rotası

7- 6 Kasım:Gölcük-

Subatan-Artıcak(Atayı Anma yürüyüşü)

8- 13 Kasım:Akyurt-

Küçükkale(Tire-Tiredak ortak)

9- 20 Kasım:Çatma Yaylası-Hacetdede-Demirdere(Aydın dağları zirvesi)

10- 27 Kasım:Üzümlü-

Keldağ-Başova Yaylası

11- 4 Aralık:Ovakent-

Karıncalıdağ-Asartepe

12- 11 Aralık:İncilipınar-

Yansıtıcı-Gölcük

13- 18 Aralık:Beydağ-

Beyköy-Kartalkayası

14- 25 Aralık Bozdağ Zirve Klasik Batı rotası