YERELGÜÇ/DİLEK ACAR GÜLEÇ

Ak Parti Genel Başkanvekili son Başbakan Binali Yıldırım, Ödemiş ve Bayındır’da düzenlenen programlara katıldı.

Yıldırım’a Ak Parti Milletvekili Adayları Yaşar Kırkpınar, Kerem Ali Sürekli, Ceyda Bölünmez Çankırı eşlik etti.

İl olarak Ödemiş’te düzenlenen etkinliğe katılan Yıldırım’ı Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Muhammet Şen, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu karşıladı.

EFELER DİYARI ÖDEMİŞ BU OYUNU BOZAR

Düzenlenen programda konuşan Yıldırım, 40 yıldır terörle darbe girişimiyle ülkemizi vatanımızı bölmek isteyen bu menfaat ittifakına karşı en yüksek haykırışı Ödemiş’ten ve Küçük Menderes Havzasından beklediğini belirtti.

Yıldırım, “Bugün Kuvayı Milliye ruhunun başladığı merkezdeyiz. İşgale karşı ilk kurşunun atıldığı yerdeyiz. Ödemiş’te Çakırcalı Mehmet Efe’nin torunlarının memleketindeyiz. Sizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı bağımsızlık meşalesini İzmir’in düşman işgalinden kurtarılmasıyla bağımsızlıkla sonuçlandırmış Ege’nin yiğit insanlarısınız. Bugün memleketimiz başka bir işgalin arifesindedir. Bugün ülkemizde emperyalist ülkeler ve onların maşası bölücü terör örgütü PKK, FETÖ alçak darbeci örgüt ülkemizde demokrasiye özgürlüğümüze, evlatlarımızın aydınlık geleceğine karşı menfaat ittifakıyla tam bir işbirliği içeresinde menfaat ittifakının yanında yer alıyor. Efeler diyarı Ödemiş bu oyunu bozar.”

SADECE CUMHURBAŞKANI SEÇMEK YETERLİ DEĞİL

Bu hainlere karşı, bu hainleri destekleyenlere karşı birinci görevimiz Pazar günü bunları sandığa gömmek olduğunu söyleyen Yıldırım, “Vatanımızı korumak görevimizdir. Atatürk’ün torunlarının olduğu bu topraklara terörün ayağı değemez, terör yaklaşamaz. Sadece Cumhurbaşkanımızı seçmemiz yetmez ona milletvekilleri de lazım. O yüzden bölgemizin bütün adaylarını Meclis’e göndereceğiz.”

MENFAAT İTTİFAKININ KAFASINDA HİZMET DİYE BİR ŞEY YOK

Yıldırım, “14 Mayıs hesabın görüleceği gündür. Menfaat İttifakı daha seçim olmadan görev dağıtmaya başladılar. 7 tane Cumhurbaşkanı Yardımcısı atattılar. Size bu millet yetkiyi verdi mi kardeşim. Siz hangi hakla hangi yetkiyle Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Bakanlar atıyorsunuz. Bunların kafasında millete hizmet diye bir şey yok. Bunların kafasında nereye kim kapacak onun derdi var. Zaman konuşma zamanı değildir. Zaman sandığı Pazar günü iple çekme zamanıdır, Pazar günü sandığı ağzına kadar dolduracağız. Bu terör sevicilerini hak ettikleri cezayı sandıkta vereceğiz.

Daha sonra Bayındır Belediye Binası önünde düzenlenen programa katılan Yıldırım’ı Başkanı Uğur Demirezen, Ak Parti Bayındır İlçe Başkanı Veysel Bakıcıol belediye meclis üyeleri ve partililer karşıladı.

Editör: Gülçin Kargaoğlu