HABER/BURCU TUNÇ
KAMERA/SILA AVŞAROĞLU

Ödemiş’in 3 Eylül mahallesine bağlı Küme Evleri mevkiinde yaşamlarını sürdüren mahalle sakinleri başta çamurlu yollar olmak üzere pek çok konudan şikayetçi.

EKSİĞİMİZ ÇOK AMA EN BÜYÜK DERDİMİZ BATAKLIK HALİNE GELEN YOLLARIMIZ

Şebeke suyu, çöp konteyneri, yol aydınlatmaları, belediye hoparlörü gibi pek çok eksikle yaşamaya çalıştıklarını söyleyen mahalle sakinlerinin en büyük sorunu ise bakımsız ve bozuk olan yolların, kış mevsiminde yağmurun yağmasıyla birlikte adeta çamur deryasına dönüşmesi. 

YOLLARIN YAPILACAĞI SÖYLENDİ FAKAT HERHANGİ BİR DÜZENLEME YAPILMADI
Çamur deryası bu yollarda yürümek için büyük güçlük yaşayan mahalle sakinlerinden Ümit Bolluk, “Yıllardır burada yaşıyoruz. Son zamanlarda sokaklarımız yağmur suları nedeniyle bataklığa dönüştü ve geçilmez hale geldi. Çamurun suyun içindeyiz, araçlarımız zor geçiyor. Biz geçemiyoruz.  Muhtarımız ve Fen İşleri Müdürümüze bu sıkıntılarımızı ilettik. Yolların yapılacağı söylendi fakat herhangi bir düzenleme yapılmadı. Burada 10-15  hane ikamet ediyoruz. Kilit taş yapılabilir,  sıcak asfalt dökülebilir. Çamurdan kurtulmak istiyoruz. Bunlar zor işlemler değil. Belediye’nin imkan ve olanakları var. Yetkili kişilerin bir an önce bu duruma bir çözüm bulmasını istiyoruz.

Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı  İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar Hakim ve Savcı Atamaları Resmî Gazete’de yayımlandı İşte Küçük Menderes Havzası’ndaki atamalar

BU SOKAKLARA AMBULANS GİRMİYOR
Bir hastamız olduğunda yolun durumundan dolayı ambulans buralara gelmiyor çok zor durumda kalıyoruz

ÇÖP KONTEYNERİMİZ YOK AYDINLATMA DİREKLERİMİZ YOK 
Mahalle sakinlerinden Mustafa Çark ise, “Çöp konteynerimiz yok. Burada aşağı yukarı 40 -50 kişi yaşıyor. Aydınlatma konusunda sıkıntımız var. Yollarımız karanlık. Bir yerden bir yere gidemiyoruz. Burada haneler var gece burası çok ıssız oluyor aydınlatmaya ihtiyacımız var. 

DAHA ÖNCE Kİ SEÇİMLERDE BU YOLLARI YAPALIM DİYE BİZLERE SÖZ VERDİLER
Özcan Seyhun, “Daha önce ki seçimlerde bu yolları yapalım diye bizlere söz verdiler. Birkaç dolgu yapıldı fakat gelişigüzel yapıldı. Burada zemin hazır aslında. Ödemiş’te yapılan yol çalışmalarında çıkan taşları kullanıp buraya döşeme yapabilirler. Fazla bir şey istemiyoruz, burada yağmur suyu için  bir gider olsun. Biz rezil durumdayız, hayvanlarımız rezil durumda,  yetkililerden acilen çözüm bekliyoruz.

YAN YATAN ELEKTRİK DİREKLERİ YOLDAN GEÇENLER İÇİN TEHLİKE OLUŞTURUYOR 

Vatandaşların bir çağrısı da yerinden oynayan ve yan yatan elektrik direkleri için. Devrilmek üzere olan devasa direklerin yoldan geçenler için büyük bir tehdit oluşturduğunu söyleyen mahalle sakinleri bir an önce bu direklerle ilgili olarak önlem alınmasını istiyor.
 

Editör: Tutku İç