YEREL GÜÇ/BURCU TUNÇ
‘Gücünü Halktan Alan Gazete’ sloganıyla 16 yıl önce 2008 yılında yayın hayatına başlayan Yerelgüç Gazetesi yeni yaşını kutladı. 
Programın sunuculuğunu Radyo Remix Genel Yayın Yönetmeni Rasih Bozulu ve Radyo Remix Program Sunucusu  Nergiz Gönülal yaptı. 
Seçkin davetlilerin katıldığı görkemli tören Sarmaşık Kır Düğün Salonun’da yapıldı. 
Gecede Yerelgüç Gazetesi Kurucusu Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç bir konuşma yaptı.
 

YEREL GÜÇ 16 YILDIR HALKIN YANINDA, DOĞRU, TARAFSIZ, İLKELİ YAYIN POLİTİKASI İLE YAYIN HAYATINA DEVAM ETMEKTEDİR
“16 yıldır halkın yanındayız” diyen Dilek Acar Güleç konuşmasını şöyle sürdürdü, “Türkiye'nin yeni yeni sivilleşmeye başladığı, devlet yayınlarının yanı sıra özel radyo ve televizyonların yeni yeni var olmaya başladığı süreçte mesleğe başladım. 16 yaşındaydım. Çocukluğumdan beri halkla iç içe olmak, onların yönetimlere karşı sesi olmak, sorunlarına çözüm bulmak, daha doğru yönetilmek idealiyle kendimi geliştirerek çalışmalarımı yürüttüm. Bu süreçte gördüğümüz aksaklıkları düzeltmeye çalışarak kimseden korkmadan, hiç kimseden çekinmeden yasal sınırlar çerçevesinde hakkı ve haklıyı savunarak bu mesleği icra ettim. Etkili olduğumuz bütün havzanın içerisinde genel sorunlarından, mahallenin özel sorunlarına kadar birçok konuyu gerek devlet temsilcileri, gerek ilçe temsilcileri ile çözüme kavuşturduk. Dolayısıyla Ödemiş başta olmak üzere birbiriyle bağlantılı ortak çalışmalar yürütebildiğimiz bütün ilçelerinde sorunlarını ve çözüm önerilerini ortaya koyan medya kuruluşu olmayı başardık. Gücünü halktan alan Yerelgüç 16 yıldır halkın yanında, doğru, tarafsız, ilkeli yayın politikası ile yayın hayatına devam etmektedir. 27 yıldır Ödemiş başta olmak üzere Kiraz, Beydağ, Bayındır ilçelerimizin merkezinden dağ köylerini haber yapmak için dolaştım. İlçe yöneticileri sorumlu oldukları mevzu kadar bilgi sahibi iken ve çözüm yolu bulması gerekirken ben Dilek Acar Güleç olarak her konuya hakim olup çözülmesi için var gücümle mücadele verdim. Zaman zaman tehdit edildim. Ama boyun eğmedim. Yanlışlığa da hiçbir zaman eyvallah demedim. Halkın çıkarı ne ise her zaman onu savundum. Yerel Güç gazetemizin değerli emektarları ve yanımda duran sizler bu ilkeli duruşun birer kahramanısınız. Buraya gelerek bize güç verdiğiniz için hakkın ve haklıyı savunandan yana tavır koyarak davetimize katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz. İyi ki varsınız. Sizlerle birlikte daha güçlü, daha yaşanır, daha huzurlu, doğru yönetilen bir Ödemiş, Bayındır, Kiraz, Beydağ ilçelerimizi oluşturacağımız inancındayım” dedi.
Daha sonra Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç Yerelgüç ekibinden Yerelgüç Gazetesi Haber Müdürü Dilek Ayvalı, Yerelgüç Gazetesi Teknik Sorumlu ve Yönetmen Gülçin Kargaoğlu, Yerelgüç Gazetesi Program Müdürü ve Muhabiri Burcu Tunç, Yerelgüç Gazetesi Muhabir ve Kameraman Buse Bağcı, Yerelgüç Gazetesi Editörü ve Sosyal Medya Sorumlusu Tutku İç adına hazırlanan plaketleri verdi. 
Plaket sunma töreni yapımcılığını Yerelgüç Ajansın üstlendiği kısa film ‘Kara Üsen’in yönetmen ve oyuncu kadrosuna, Yerelgüç gazetesi ile çalışıp desteklerini esirgemeyen Ödemiş, Kiraz, Tire ve İzmir basınının emekçilerine plaket verilmesiyle devam etti.
BİZ TARAFSIZ, ÖZGÜR VE OBJEKTİF BİR GAZETE OLARAK YOLUMUZA DEVAM ETTİK VE EDECEĞİZ
Yerelgüç Gazetesi Haber Müdürü Dilek Ayvalı burada yaptığı konuşmada, “Sevgili dostum sevgili patronum Dilek'in de söylediği gibi Yerelgüç Gazetesi olarak gücümüzü tam 16 yıldır sizlerden aldık. 15 yıldır Yerelgüç ailesi ile çalışmaktayım. Gazete ile ilk tanışıklığım gazetenin haberlerini editlemekle başlamıştı. Rahmetli eşim Seyfullah Ayvalı'yı da burada anmak istiyorum. Benim gazeteci olmama ve Dilek Hanım’la tanışmama vesile olmuştur. Biz tarafsız özgür ve objektif bir gazete olarak yolumuza devam ettik ve edeceğiz” dedi.
“İLKELİ DURUŞUNU HİÇBİR ZAMAN BOZMADI”
Plaket sunumları devam ederken Dilek Acar Güleç’in Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Murat Fatih Ecevit ise “Gazetecilik çok farklı bir meslektir. Bir yerde yangın vardır, insanlar kaçar. Bakarsınız bir itfaiyeciler bir de gazeteciler o yangına doğru koşmaktadır. Kendi aranızda fısıltıyla konuşmaya korktuğunuz konuları gazeteciler hiç korkmadan kamuoyuna duyurur. Çünkü toplumu daha doğru, daha düzgün ve daha yaşanır hale getirmek için kamu görevi yaparlar. Dilek hanım benim öğrencimdi. 27 yıl meslekte az bir zaman değildir. İlkeli duruşunu hiç bozmayan sevgili Dilek’e çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum” dedi.

YERELGÜÇ’E BAŞARILARININ DAİM OLMASINI DİLİYORUM
Havza'nın tek radyosu olan Radyo Remix'in Genel Yayın Yönetmeni ve sahibi Rasih Bozulu ise plaketi aldıktan sonra, “Sevgili Dilek’e çok teşekkür ediyorum. Katılım gösteren sevgili misafirlerimize de çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Program Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç, Yerelgüç gazetesi ile çalışan ve destekleyen gazetecilere plaket vermesiyle devam etti. 
Gazeteciler Nazif Harupçu, Mustafa Ali Fırtına, Adnan Bayraktar, Süleyman Güleroğlu, Ahmet Şenki, Ayşe Akyüz, Kerem Karamanlıoğlu, Başar Uçar, Yasemin Akarsu Kırbaş, Nergis Gönülal, Ege Telgraf Gazetesi Haber Koordinatörü Nihat Ak, Ege'de Son Söz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ender Aldanmaz, Tire Medya sahibi Fatih Şaşmaz ve ekibi, Büyük Tire Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Zübeyir Tabak sırasıyla plaketlerini aldılar.
Plaket sunumlarının ardından Ödemişli Oyalı Fes Ekibi muhteşem bir zeybek gösterisi ile davetleri büyüledi.
 

İLKELİ, DÜRÜST VE TARAFSIZ YAYINLARINIZDAN DOLAYI SİZLERİ TEBRİK EDİYORUZ
Zeybek gösterisinin sona ermesiyle birlikte sahneye çıkan Kiraz Belediye Başkan Yardımcısı Erol Çomak Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Kutlu adına Yerelgüç Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Dilek Acar Güleç’e bir plaket sundu. Burada bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Çomak ‘Başkanımız Saliha Özçınar Kutlu Ankara'da. Kendisinin sizlere selamı var. İlkeli, dürüst ve tarafsız yayınlarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyoruz” dedi.

YERELGÜÇ GAZETESİNİN YAYIN HAYATI UMARIM ÇOK DAHA UZUN YILLAR BAŞARIYLA DEVAM EDER
İYİ Parti İlçe Başkanlığı İl Disiplin Kurulu Başkanı Anıl Selek tarafından da Dilek Acar Güleç’e bir plaket verildi. Burada bir konuşma yapan Selek ‘Ödemiş İYİ Parti İlçe teşkilatı adına bu plaketi verme şerefi bana nail oldu. Benimde 150 makalem bu platformda yayınlandı. Yerel Güç Gazetesinin yayın hayatı umarım çok daha uzun yıllar başarıyla devam eder” dedi.
 

ÖZGÜR BİREY BAŞKA BİR TÜRKİYE İÇİN ÖZGÜR BASIN OLMAZSA OLMAZIMIZ. SİZLER ELEŞTİRİLERİNİZ VE  YAZILARINIZ İLE BİZ SİYASETÇİLERE ÇOK BÜYÜK KATKILAR SUNUYORSUNUZ
Demokrat Parti İzmir İl Başkanı Ozan Demirbaş’ta Dilek Acar Güleç’e gecenin anısına bir plaket sundu. Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Gültekin Uysal, İzmir Milletvekillerimiz Sayın Salih Uzun, Haydar Altıntaş ve İstanbul Milletvekilimiz Sayın Cemal Enginyurt’un sevgi ve selamlarını getirdim diyen Demirbaş, “Başarınızın arkasında olan sevgili eşiniz Mustafa Güleç’e de teşekkür ediyorum. Başarılarınızın uzun yıllar sürmesini diliyorum. Özgür birey başka bir Türkiye için özgür basın olmazsa olmazımız. Sizler eleştirileriniz ve yazılarınız ile biz siyasetçilere çok büyük katkılar sunuyorsunuz. 16. yaşta da 20. yaşta da yine hep beraber olmak dileğiyle sevgilerimi sunuyorum” dedi.
DSCF5812

Gece devam ederken Yerelgüç olarak yapımcılığa da soyunduk diyen Dilek Acar Güleç “Bir kısa film çektik ve yarışmalara gönderdik. TRT içinde 2 belgesel projemiz var. Bu konuda beni yüreklendiren ve arkamda duran, yanımda olan eşim Mustafa Güleç’e çok teşekkür ediyorum. Şu an yarışmalarda olan ve yayımlayamadığımız 15 dakikalık kısa filmimizin ilk gösterimini sizlerle paylaşmak istiyoruz” dedi.
FİLMİMİZ ŞU AN YARIŞMALARDA VE  ULUSLARARASI PEK ÇOK YARIŞMADA FİNALİST OLDU
Büyük bir heyecan ve beğeniyle izlenen ’Kara Üsen’ filmin gösteriminin ardından ödüllü yönetmen Mehmet Genç, oyunculardan Gülin Mavi, Ali Semih Kır da sahneye çıktı. Başrol oyuncuları Çağatay Özçelik ve Güney Coşka'nın katılamadığı gecede Mehmet Genç yaptığı açıklamada ‘Filmimiz şu an yarışmalarda. Uluslararası pek çok yarışmada finalist oldu. Süreç devam ettiği için filmimizi yayımlayamıyoruz. Ama bu gece sizlerle paylaşacağız. Ben insanları iyi, güzel taraflara yönlendirmek istiyorum. Ben buralarda, kendi memleketimde bir şeyler yapmak istiyorum. Benim için karşıdaki kişi anlayabilmek çok önemli. İnşallah daha iyi ve güzel projelerde yer alırız. Projemizde emeği geçen ve burada olamayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

BİZ ÖDEMİŞ İÇİN BİR ADIM ATTIK
ÖDEMİŞ İÇİN ÇOK GÜZEL İŞLER YAPMAYA HAZIRIZ

Konuşmaların ardından filmin oyuncularına da plaketlerini oyuncu Özgür Yelaladı verdi. Yelaldı, “Dilek Hanım’la Yeşil Deniz sayesinde tanıştık. Sete röportaj için gelmişti. Ve o gün bugündür kadim dostumdur. Buradan çok iyi sanatçılar çıkmış ama sahip çıkılmamış. Biz Ödemiş için bir adım attık. Ödemiş için çok güzel işler yapmaya hazırız” dedi.
Gece Türk Sanat Müziği Sanatçısı Okan Uslu ve saz heyetinin yorumladığı birbirinden güzel şarkılarla geç vakte kadar devam etti.

Editör: Tutku İç