Enstitü Caddesi artık tek yön

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi, kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak ve akıcı bir trafik düzeni sağlamak üzere çeşitli düzenlemelere gitti. Atatürk Mahallesi’ndeki Enstitü Caddesi’nde tek yön uygulamasına geçilerek, bu caddedeki park etme yasağı iptal edildi.

Enstitü Caddesi artık tek yön

Ödemiş Belediyesi kent merkezindeki trafik yoğunluğunu azaltmak üzere çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar çerçevesinde Ödemiş İlçe İstişare Kurulu’nun Atatürk Mahallesi Enstitü Caddesi’nin tek yönlü düzenlenmesi ve park etme yasağının iptal edilmesi yönündeki raporu İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu tarafından görüşüldü.  

UKOME Genel Kurulu’nda oybirliği ile alınan 2020/260 sayılı karar doğrultusunda Enstitü Caddesi’nin Saraçoğlu Caddesi ile Ulus Meydanı arasında yer alan kısmı, Saraçoğlu Caddesi giriş olacak şekilde tek yönlü düzenlendi ve bu caddedeki park etme yasağı iptal edildi.  

Karar sonrası İzmir Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğü ve Ödemiş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Enstitü Caddesi’nde ihtiyaç duyulan noktalara trafik yön levhaları ile girilmez levhalarını yerleştirdi. Sürücülerden tek yön uygulamasına geçilen caddedeki levhalara dikkat etmeleri istendi. 

Başkan Eriş: “Ortak akılla çalışmalarımıza devam ediyoruz” 

Ödemiş’te trafik yoğunluğunu azaltmak ve akıcı bir trafik düzeni sağlamak için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışmalara devam ettiklerini belirten Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Kent trafiğimizi rahatlatacak çalışmaları ortak akılla geliştirmek üzere kentimizdeki meslek odalarımızın yöneticileri, üyeleri ve belediye teknik ekibimizle birlikte değerlendirmeler yapıyoruz. Çözüm adımlarını da İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte atıyoruz. 

Modern kentlerde mevcut yol kapasitesini en verimli şekilde değerlendirme yöntemlerinden birisi de tek yön uygulamaları. Kent merkezimizde oldukça yoğun olan Enstitü Caddemizde trafik akışını rahatlatmak adına tek yön uygulamasına gidildi. Bu caddemizdeki park etme yasağı da UKOME kararıyla son bulmuş oldu. Etkisini kısa sürede göreceğimize inandığımız bu düzenlemenin yanı sıra belediyemizin trafik akışının sağlıklı şekilde sağlanması yaya ve araç güvenliği için talep ettiği levha yenileme çalışmaları da İzmir Büyükşehir Belediyemizce sürdürülüyor. Kent genelinde binlerce trafik levhası yenileniyor, ihtiyaç duyulan noktalara yeni levhalar yerleştiriliyor. Sürücülerimizden ve yayalarımızdan trafik işaretlerine ve işaretçilerine dikkat etmelerini, kentimizin ortak varlığı olan trafik levhalarını da korumalarını rica ediyorum” dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214