Sarı çizgi uygulaması ile yayaların ve esnafın kaldırımları düzenli bir şekilde kullanması sağlanacak.

VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ VATANDAŞ KURBAN PAZARINA AKIN ETTİ PAZARDA DEVEKUŞU SÜRPRİZİ

Ödemiş Belediyesi, vatandaşların cadde ve sokaklardaki kaldırımları daha rahat kullanabilmesi amacıyla yeni bir düzenleme başlattı. Sarı çizgi uygulamasıyla hem yayalar hem de esnaf kaldırımları düzenli bir şekilde kullanabilecek. Bu uygulamaya, özellikle ticari alanların yoğun olduğu bölgelerde ağırlık verildi.

 

Hürriyet, Gazi, Saraçoğlu ve Enstitü Caddelerinde Çalışmalar Tamamlandı

Alt yapı çalışmaları kapsamında silinen sarı çizgiler yeniden çizildi ve Hürriyet, Gazi, Saraçoğlu ve Enstitü caddelerinde çalışmalar tamamlandı. Bu düzenlemeye göre, kaldırım taşından dükkan sınırına kadar olan mesafenin en az 100 cm’si hariç olmak üzere, en çok 60 cm’ye kadar işgal edilebilecek.

 

Belediye  Zabıta Müdürlüğü Denetim Yapacak

Ödemiş Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, sarı çizgi uygulamasının ihlal edilmemesi için düzenli denetimler yapacak. Sarı çizgi dışına çıkan esnafa idari ceza uygulanacak. Bu denetimler, yayaların kaldırımlarda rahatça yürüyebilmesini ve iş yerlerinin belirlenen alanların dışına çıkmamasını sağlamak amacıyla gerçekleştirilecek.

Editör: Tutku İç