TAKED GAZİEMİR YANGININA DESTEK VERİYOR TAKED GAZİEMİR YANGININA DESTEK VERİYOR


Ülkemizin farklı bölgelerinden gelen orman yangını haberleri yürekleri yakarken Ödemiş’te bayram tatili boyunca farklı noktalarda çıkan arazi ve orman yangınları İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ödemiş Belediyesi ekipleri ve gönüllülerin yoğun çabalarıyla söndürüldü. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde ilerlemeye devam ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı büyük önem taşıyan ilk müdahale konusunda hazırlıkları gözden geçirdi.


 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü ekiplerince, kırsal mahallelerdeki tarım arazileri, ormanlar ve evlerde gerçekleşen yangınlara müdahalenin en hızlı şekilde yapılması için büyük önem taşıyan tankerlerin kullanımı muhtarlara ve gönüllülere detaylı biçimde anlatılarak tatbikat yapıldı. Tankerlerin amacına uygun kullanımı, yaşanabilecek olumsuzluklarda ilk müdahale için sürekli hazır tutulması konuları ele alınırken muhtarların soruları da yanıtlandırıldı. İtfaiye gönüllüsü kıyafeti ve ekipmanlarının dağıtımı konusunda da bilgi verildi.


 
Toplantıya Ödemiş Belediye Başkan Yardımcısı M. Cumhur Şener, İzmir Büyükşehir Belediyesi Bozdağlar Şube Müdürü Derya Coşkun, Yerel Hizmetler Koordinatörü Hikmet Güriş katıldı.

Editör: Tutku İç