Haber: Dilek Ayvalı

Hacıbekir Mahallesi'ndeki 2 katlı evde 24 Aralık'ta çıkan yangında hayatını kaybeden 3 yaşındaki Talha ve 2 yaşındaki ikizler Ramiz ve Yahya Menderes'in cenazeleri, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki DNA incelemelerin ardından aileye teslim edildi.

Bayındır Hacı Sinan Camisi'ne getirilen 3 çocuğun cenazeleri, kılınan namazın ardından Kızılağaç Mezarlığı'nda defnedildi.

Cenaze namazı sırasında çocukların annesi Nuriye Menderes caminin önündeki ambulansın içinde bekledi.

Cenazeye baba Ferhan Menderes ve aile üyelerinin yanı sıra AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Kaymakam Mehmet Ali Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Levent Akkaya, Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı Osman Kadan katıldı.

Cenaze namazını Bayındır Müftüsü Abdullah Karacan kıldırdı ve aileye taziye ve sabır dileklerini iletti.

Cenaze namazının ardından çocukların dedesi Hayrettin Menderes, bir torununun tabutunu tek başına taşıdı.

Öte yandan, olayla ilgili anne Nuriye Menderes'in polise verdiği ifadesinde yangın sırasında alt katta çay demlediğini, kardeşi Selami Cengiz'in de evde uyuduğunu, üst katta çıkan ve hızla yükselen alevlere müdahale edemediklerini söylediği öğrenildi.

Olay

Bayındır ilçesi Hacıbekir Mahallesi Soğuksu Sokak'taki iki katlı müstakil evde 24 Aralık'ta çıkan yangında 3 yaşındaki Talha ve 2 yaşındaki ikizler Ramiz ve Yahya Menderes yaşamını yitirmişti.