YEREL GÜÇ / BURCU TUNÇ 

Küçükbaş hayvanların fiyatı 8 bin TL civarından başlarken, büyükbaş hayvanların ise kilogram fiyatı 250 TL'den başlıyor. Arife günü pazarda yoğunluk diğer günlere göre daha fazla.Kurban bayramından bir gün öncesine kurbanlık seçimini bırakan alıcılar, pazarı gezerek ve üreticilerle pazarlık yaparak bütçelerine uygun kurbanlık bulmaya çalışıyor.

Başkan Turan sahaya indi  onarım çalışmalarını inceledi Başkan Turan sahaya indi  onarım çalışmalarını inceledi

Yerel Güç mikrofonlarına konuşan alıcılar, kurbanlık fiyatlarının geçen seneye göre biraz daha yüksek olduğunu, ancak yine de her bütçeye uygun kurbanlık bulmanın mümkün olduğunu ifade ederken üreticiler ise yem, saman ve bakım ücretlerinin çok pahalı olduğunu ve bu durumun fiyatlara da yansıdığını belirtiyor. Fiyatların istedikleri gibi olmadığını ve kar marjlarının oldukça düşük olduğunu kaydeden üreticilerin yanı sıra iyi satışlar yaptığını getirdiği tüm kurbanlıkları sattığını kaydeden üreticiler de oldu.

DEVEKUŞLARI KURBAN PAZARINDA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Üreticiler ve alıcılar Yerel Güç ekranlarından bayram mesajlarını iletirken bu yıl kurban pazarının  en şirin misafirleri ise devekuşları oldu. 3 devekuşu vatandaşların yakından görebilmesi için canlı hayvan pazarına getirildi. Devekuşları, kurban pazarında büyük ilgi gördü. Özellikle çocuklar, devekuşlarını sevmek ve fotoğraf çektirmek için sıraya girdi.


 

Editör: Tutku İç