YERELGÜÇ/AYDIN UYSAL

Esnafın, düşük faizli kredi hakkında merak ettiği konuları Ödemiş Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Usluca Yerelgüç’e anlattı.

Başkan Usluca, “Ödemiş Esnaf Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi olarak Türkiye genelinde 1100 adet kooperatif binamız var. Hazine destekli devletimizin bizim aracılığımız ile esnafa verdiği kredi yıllar içeresinde üst limit olarak değişiklik gösterdi, faiz oranlarında değişiklik gösterdi. Bugün itibariyle üst limitimiz 500 bin TL kredi faiz oranımız da  % 9,5’dan % 7,5’a çekildi.  Ödemelerimiz 3 aydan 3 aya olup Ödemiş ve çevresinde sanatını yapan esnaflık yapan tüm esnaflarımızı bu krediden yararlandırıyoruz” dedi.

Ödemişli esnafın müracaatının  başladığını kaydeden Usluca, “Kredilendirme başlamıştır. Tüm esnaflarımız bu krediden yararlanabilir. Şartları Ödemiş vergi dairesine kayıtlı Esnaf olması gerekmektedir. Her kooperatif bu sayede büyüme sağlayacak. Biz bu yüzde yüz büyümeyi geçtik. Lokalimiz 50 yıldır hizmet vermekte. Bu kredi esnafın cebini girdiğinde esnafımız rahat nefes alacaktır” dedi.