YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Ödemiş Belediyesi Gençlik ve Spor kulübü Dağcılık kolu temsilcisi ve Tırmanışın rehberi Mehmet Taşlı etkinliği değerlendirdi.

“Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Kulübüyle İncilipınar-Gölcük’e tırmanılan ortak etkinlik.

Öğretmenler günü anısına 70 sporcuyla güvenli keyifli başarılı bir yürüyüş-tırmanış gerçekleşti Torbalılı doğasever dostlarla beraber. 3 grup halinde hareket ettik. 1. Grup Göl çevresi, 2.Grup Zeytinlik-İncilipınar-Yansıtıcı-Gölcük,

3. Grup Zeytinlik-İncilipınar-Yansıtıcı-Sırtlan bayırı-Gölcük rotasını yürüdü. Yeryüzü cennetimiz Gölcük ve Gölcük gölü hedefiyle 2. ve 3. grup saat 10.00’da tırmanışa başladı ve iki grup da 15.30’da belirtilen rotaları tamamlamayı başardı. 200 rakımdan 1100 rakıma makilik ve ormanlık zorlu bölgelerden geçilerek ulaşıldı. Sporcular zaman zaman zorlansa da uyum ve sabır içinde yürüyüşü bitirdiler. Ayrıca yüksek performans grubumuz yansıtıcıdan sonra Sırtlan bayırı zirvesine ulaşarak Gölcüğe vardılar. Nihat Yüce'nin rehberliğinde yaklaşık 1200 rakım kazancıyla zorlu bir etkinliği başarıyla tamamladılar” dedi.

Mehmet Taşlı, “Kardeş ve komşu kulübümüz Tobedosk'la yaptığımız etkinlikten çok memnun olduk. Bölgemizdeki güzel yerleri beraber etkinliklerde yürümek tırmanmak istiyoruz. Bu amaçla önümüzdeki dönemde ortak etkinliklerde buluşacağız. Katılan tüm sporculara ve başkanımız Mustafa Kapucu'ya çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Torbalı Belediyesi Doğa Sporları Kulübü Başkanı Mustafa Kapucu etkinlikle ilgili şunları söyledi,

"Kulübümüz Bölgemizdeki dağcılık faaliyetlerini başarıyla her hafta gerçekleştiriyor. Her hafta bölgemizin en güzel yerlerini kalabalık bir grupla hem yürüyor hem tırmanıyoruz.

Kardeş kulübümüz Ödemiş Belediyespor Efe dağcılık kulübü ile bu hafta yeryüzü cenneti Gölcük gölüne tırmanış ve yürüyüş yaptık.

50 sporcumuzun yarısı göl etrafını keyifle yürüdü gezdi. Diğer yarısı ile Efe Dağcılık Temsilcilisi, Yürüyüş Lideri Mehmet Taşlı'nın Rehberliğiyle İncilipınar Yansıtıcı tırmanışı yaptılar. Oradan ormanlık alandan Gölcük'e ulaştılar. Gölcükte Göl etrafı gezisi, Piknik, eğlence ve alışveriş imkanları var. Arkadaşlarımız bunlardan faydalandılar.

Tobedosk için çok verimli başarılı bir etkinlik oldu. Etkinlik tırmanış sırasında bizlere rehberlik eden Mehmet Taşlı'ya, göl etrafında rehberlik eden Seyfi beye ve katılan tüm sporculara çok teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki dönemde dağcılık şenliklerimiz ve ortak faaliyetlerde birlikte olmayı istiyoruz” dedi.