Yerel seçimler için geri sayım başladı. 5 aydan bu yana adım adım Ödemiş’in tüm mahallelerini ve merkezini gezen, vatandaşlarla bir araya gelen Demokrat Parti Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç Günlüce Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya geldi.

Günlüce’de vatandaşlara seslenen Güleç “Bu zamana kadar inandığımız yöneticiler bizlerin seçtiği yöneticiler maalesef bizleri değil, Ödemiş’i değil sadce  kendilerini, kendi ceplerini, yandaşlarının ceplerini ve iş verdikleri yandaşlarının ceplerini düşünerek hareket ettiler. “Bu Ödemiş halkı ne istiyor?” diye düşünmediler. Ne zaman oy istediler işte o zaman hatırlandınız. Günlüce halkı çantada keklik, nasıl olsa Kaymakçı halkı çantada keklik, Balabanlısı, Kazanlısı, Bıçakçısı, Seyreklisi her yer çantada keklik olarak görüldü bu memlekette. Artık bu devri biz bitiriyoruz. Ödemiş’i siyasete kurban etmiyoruz. O partiydi bu partiydi diye hepimizi birbirine küstürdüler, kırdırdılar. Biz bu meydanlara siyaset için değil gerçekten Ödemiş’e hizmet etmek için çıktık. 28 yıllık gazetecilik mesleğimde her zaman mazlumun yanında oldum, her zaman yanlışa karşı dik durdum, doğru olan neyse onu savundum. Aynı şekilde 31 Mart gecesinden itibaren Dilek Acar Güleç Belediye Başkanı olarak ekibi ile beraber yine aynı şekilde yanlışa karşı dur diyecek, doğrunun yanında olacak, her zaman halkının yanında olacak ona göre kararlar alacak. Ödemiş Belediyesi’ni artık bu rant çetelerinin elinden alıp Ödemiş halkına geri teslim etmeye geliyoruz. Ödemiş Belediyesi hepimizin belediyesi. Bugün kapısından girdiğimizde bırakın işinizi halletmeyi yeri geliyor suratınıza bile bakılmıyor. Öyle bir padişahlık kurmuşlar ki orada hiç fark etmiyor AK Partili olmuş, Cumhuriyet Halk Partili olmuş, el ele vermişler bir düzen kumuşlar. İşte biz o düzeni yıkmaya geliyoruz. Bugün diyorlar Ödemiş Belediyesi battı, parası yok, enkaz devralacaksınız. Borç yiğidin kamçısıdır, Allah’ın izniyle biz Ödemiş Belediyesi’nin borcunu da öderiz, Ödemişli’nin ne istediği varsa yerine de getiririz. Özellikle kırsal mahallelerimizde üretim yollarımızı bir an önce yapacağız. Yollardaki çukurları bile kapatmadılar. Çünkü onların başka düşünceleri vardı. Bugün kırsal mahallelerimizde altyapı sorunu var. Burada bir sit alanı sorunu var. Hangileri mücadele verdi.

1 NİSAN’DAN İTİBAREN ÖDEMİŞLİ GENÇLER ÖDEMIŞ’İ, KENDI KÖYÜNÜ TERK ETMEYECEK

Bugün kırsal mahallelerimizde genç nüfus hızla azalıyor. Gençlerimize sahip çıkan yok. Gençlerimiz Ödemiş’i terk ediyor. 1 Nisan’dan itibaren artık Ödemişli gençler Ödemiş’i terk etmeyecek, kendi köyünü terk etmeyecek. Yapacak olduğumuz kırsal kalkınma projelerimizle gençlerimiz artık doğup büyüdüğü köylerinde yaşayacak.

MUHTARLARIMIZIN BÜTÜN TALEPLERİ YERİNE GETİRİLECEK

Muhtarlarımızın bütün talepleri yerine getirilecek. Muhtarlarımızın bize gelip bunu yapalım demesine gerek bile kalmayacak. Ödemiş Belediyesi’nin bunu yapmaya gücü var. 

SİZİ TUTAN YOKTU.20 YILDIR ÖDEMİŞ NİYE HİZMET GÖRMEDİ? 

Bana diyorlar ki iktidar temsilcisi değilsin, büyükşehirden  değilsin nasıl yapacaksın? 10 yıldır 20 yıldır siz ne yaptınız? İktidar desteği gelsin diye sizlere oy verdik sizleri seçtik, siz ne yaptınız? Özellikle 10 yıldır köy mallarını sattınız. Ödemiş Belediyesi’ne devredilen köylünün kendi parasıyla aldığı malları onlara sormadan birilerine peşkeş çektiniz. Günlüce’ye hizmet verdiniz mi? 10 yıldır sizlere hizmet var mı? Hesap sorun kendilerine. Onları siz seçtiniz. Ben kendilerine yine sesleniyorum. Çıktınız meydanlara onu yapacağız, bunu yapacağız diyorsunuz. Biz sizi 10 yıldır tutmadık hepiniz bu yönetimlerdeydiniz. İlçesinden tutun belediye meclisine kadar, yapsaydınız şimdiye kadar size yapmayın diyen olmadı. Şimdi çıkmış bunları yapacağız diyorsunuz. Siz önce bu Ödemiş halkına 10 yılın hesabını verin. Bir paylaşın da görelim. Ne yaptınız ne yediniz, ne içtiniz bir görsün Ödemiş halkı.

BİZİM NE İKTİDARA NE BÜYÜKŞEHİR’E İHTİYACIMIZ YOK

Bizim ne iktidara ne Büyükşehir’e ihtiyacımız yok. Biz 130 bin kişi Ödemiş halkı olarak zaten üretiyoruz. Ürettiğimiz bu ürünler bugün belediyede satılmıyor. Artık üretimden bile vazgeçmiş durumdalar. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçimize sahip çıkan yok. Ödemiş Belediyesi’ne geldiğimizde tarım ve hayvancılıkla ilgilenen bir birim kuracağız. Hepinize ayrı ayrı destek olacağız. Ürünlerimizi değerinde alabilmek için ve değerinde aldıktan sonra o ürünleri işleyebileceğimiz fabrikalar kuracağız. Hem de kendi öz kaynaklarımızla kuracağız. Bununla ilgili proje ekibimiz ve yatırımcıların hepsi hazır. Biz meydanlara çıkıpta boş boş konuşmuyoruz. Hepsi hazır 3 yıldır bunun hazırlığını yapıyoruz. İstihdam ortamı hazırlayıp en az 2 bin tane hem gencimiz hem kadınımız hem erkeğimiz iş sahibi olacak. Böylelikle iş arayışında olan gençlerimiz bugün Torbalı’ya, Kemalpaşa’ya, İzmir’e, Turgutlu’ya iş için gidenler artık kendi memleketinde kendi fabrikalarında çalışacak. Üreticilerimiz, ürettiği ürünleri burada belediyesine değerinde satacak. Artık bu Ödemiş’in Ödemişli’nin, üreticinin, evlatlarımızın hakları bizlerin sizlerin elinde olacak kimseye de yedirmeyeceğiz. Biz dört mevsim hem meyve hem sebze üretiyoruz.

BİLEREK VE İSTEYEREK ÖDEMİŞ'E GELEN BÜTÜN YATIRIMCILARA ENGEL OLDULAR

 Yıllardır  Ödemiş’e birileri gelip fabrika kurmak istedi. Bilerek ve isteyerek gelen bütün yatırımcılara engel oldular. Ödemiş’i bir çıkmaz sokak gibi gösterdiler. Hepimizin üstünde bu algıyı yarattılar. Ama artık biz bu algıyı yıkıyoruz. Ödemiş çıkmaz sokak değil, Ödemiş bugün ürettiği ürünlerle sütünden, meyvesine, sebzesine Türkiye’nin %70’ini doyuran bir şehir. Ama üçüncü sınıf muamelesi görüyoruz. Ne yollarımız yapıldı ne kanalizasyonlarımız yapıldı. Bizim diğer ne farkımız var diğer ilçelerden? Hiçbir farkımız yok hatta biz daha çok üretiyoruz. Artık bu düzeni hep birlikte değiştirelim, Ödemiş’i gerçekten hak ettiği değere birlikte kavuşturalım. Bizim bir partinin gücüne ihtiyacımız yok.İktidarın gücüymüş, büyükşehirin gücüymüş bunlara ihtiyacımız yok. Bizim 130 bin kişi el ele bir olmaya birlikte olmaya ihtiyacımız var. İşte biz hiç kimsenin siyasi görüşüne bakmadan hep birlikte bir olacağız. Biz hep birlikte Efeler gibi oynayacağız. Ben 5 ayda bir olabileceğimizi gördüm. Bunu 31 Mart gecesi Ödemiş halkı olarak göstereceğiz. Bir olduğumuzu göstereceğiz. Efeler Diyarı’ndan, Ödemiş’ten Tüm Türkiye’ye örnek olup bir olduğumuzu bir araya geldiğimizi yumruğu bir yere vurduğumuzu gösterecek miyiz? Hepiniz müsterih olun. Verdiğiniz oylar ananızın ak sütü gibi helal olacak. Belediye meclis üyelerimin hepsi birbirinden değerli insanlar hiç birinin siyaset ile alakası yok. Hepsi Ödemiş için ne yapabiliriz? Üzerimize düşen neyse onu yapalım diye benimle birlikte yola çıktılar.Aynı şekilde Ödemiş Belediyesi’ne geldiğimizde bizim makam gibi bir derdimiz yok. İstediğinizde birilerini aracı etmeye gerek kalmadan çıkıp geleceksiniz, derdinizi anlatabileceksiniz. İsteklerinizi dile getirebileceksiniz. Karşınızda hep sizin ne olduğunuz ile ilgilenmeden size değer veren birileri olacak. Çünkü hepimiz Ödemiş sevdalısıyız. Her daim Ödemiş halkının yanında olacağız.

KIRSAL MAHALLELERİMİZDE TİP PROJELERİNİ OLUŞTURDUK

Bugün kırsal alanlarda ev yapmak isteyenler oluyor, merkezde ev fiyatları 3 milyondan başlıyor. Gençlerimiz ev sahibi olmak istiyor. Kırsal mahallelerimizde “TİP Projeleri”ni oluşturduk. Şuan hali hazırda 8 tane var. 15 'e çıkartacağız. Sizlerin ev sahibi olması için bizler Ödemiş Belediyesi olarak göreve geldiğimizde bu projelerimizle sizlere hizmet vereceğiz. Biz öyle “Siz yapında biz ruhsatı veririz” diyenlerden değil, adam gibi evinizi yapıp yapmadan önce bütün projelerinizi hazırlayıp ruhsatı vereceğiz. Buyrun evinizi yapın diyeceğiz ve sizlerin yanında olacağız. Bugün aynı şehir merkezindeki gibi sizlerden de atık su bedelleri alınıyor. Ama alınan bu bedellerin karşılığında hiç bir hizmet yapılmıyor. Birileri birilerine peşkeş çekerlerken alın teriyle para kazananların üzerine çöktüler. Bunların hepsinden kurtulmaya az kaldı. Sizlerin soruları varsa cevaplamak isterim söyleyecekleri varsa dinlemek isterim. Sadece siyasetçileri karşınıza geçenleri dinlemeyin. Sizlerde konuşun sizlerde taleplerinizi dile getirin. Hepimiz aynıyız. Öncelikle insanız. 

ARTIK HEZİMETE UĞRADIKLARININ FARKINDALAR

Benim için başka partiye geçecek diye dedikodusunu yapıyorlar. Artık hezimete uğradıklarının farkındalar. Onlar sanıyorlarki artık hep AK Parti’nin Cumhuriyet Halk Partisi’nin kalesi diye her yeri çantada keklik görüyorlardı. Dilek Acar Güleç ilk çıkışını yaptığında 2000, 3000 oy alır diyorlardı. Ama gerçekten Ödemiş sevdalısı, siyaseti bir kenara bırakıp artık Ödemiş’in geleceğini düşünen Ödemiş halkını unutmuşlardı. 31 Mart gecesi onlara gerçek Ödemişliyi göstereceğiz. Artık öyle çantada keklik yok. Biz kazanıyoruz Ödemiş halkı kazanıyor, hepimiz kazanıyoruz. Sadece 5-6 kişi kazanmayacaklar. Deviri değiştiriyoruz. Hepimizle değişiyor. Nerede mücadele edilecekse sabahlara kadar gerekirse her türlü savaşa varım. Ödemiş için, Ödemişli için gereken hangi mücadele varsa tek başıma da olsa ben gider o mücadeleyi veririm. Yine sizler için ne yapılacaksa, üzerime düşen neyse emin olun yaparım. Yeter ki siz benim yanımda durun. Hepimiz yanyana olalım. Yanyana olunca kazanacağız zaten. Benim hakkımda asılsız iddialarda bulunuyorlar çünkü artık kaybedeceklerini biliyorlar. 20 yıldır  Ödemiş’i ben yönetmiyorum. Onlar bana değil, kendilerine hesap sorsunlar. Ödemiş halkına hesap versinler. Öyle arkadan konuşmakla olmuyor bu işler.Delikanlıysanız yanıma geleceksiniz.

KAÇ KÖYLÜNÜN MALINI SATTINIZ? KiMLERE PEŞKEŞ ÇEKTiNiZ? KAÇ PARALARA KiMLERE SATTINIZ? BU PARALARI NEREDE HARCADINIZ? KREDi ÇEKTiNiZ NEREDE HARCADINIZ BU KREDILERI? HANGi YOLDA, HANGi KÖPRÜDE? FABRiKA MI YAPTINIZ? ASFALT MI YAPTINIZ?

Bir başka partiye ihtiyacım yok benim. Olsaydı parayı seçerdim sizler gibi, olsaydı paraya tamah ederdim, olsaydı makamı tamah ederdim. Benim tek bir tamahım var, önce Allah sonra Ödemiş’e hizmet etmek. Biri halk diyor, biri hak diyor. Bu zamana kadar ne halkın ne haklının yanında oldunuz. Siz önce 10 yılın hesabını verin. Şurada 6 gün kaldı. Geçmiş 10 yılın hesabını verin. Kaç köylünün malını sattınız? Kimlere peşkeş çektiniz? Kaç paralara kimlere sattınız? Nerede harcadınız bu paraları? Kredi çektiniz nerede harcadınız bu kredileri ? Hangi yolda, hangi köprüde? Fabrika mı yaptınız? Asfalt mı yaptınız? Bugün Ödemiş Belediyesi işçi maaşları verilmiyor diye kredi çektiler.Bir hafta sonra 65 kişiyi kadroya alıp, 14 yeni eleman aldılar.Var mı içinizde belediyeye giren? Çünkü hepsi anlaşmalı.Hangi siyai partilerle anlaşma yapıp kimlerin çocuklarını aldınız? Bugune kadar belediyeyi iş kapısı yapana kadar gelen yatırımcılara kapıyı açsaydınız ,yardımcı olsaydınız bu çocuklarmızn iş derdi olmazdı. Neymiş Dilek Acar Güleç gelince işçi maaşları ödenmezmiş. Siz nasıl ödeyeceksiniz peki? Hayırdır cebinizde paralaralamı geliyorsunuz? Ben nasıl ödeyeceğim biliyormusunuz ? 1 TL'lik faturayı 5 TL'ye kesmeyeceğim.Biz geldiğimizde önce israfı önleyeceğiz,hak yemeyeceğiz.Hak yemeden, ayrım yapmadan birilerinin torpili olmadan nasıl iş yapılır görecekler.Ödemiş halkından partizanlığı bir kenera bırakıp vicdanlarına ellerini koyup çocuklarımız, torunlarımız için Ödemiş'in geleceğini değiştirelim. Verdğimiz sözlerin hepsini yapacak bir ekibimiz ve yatırımcılarımız hazır.

BENİM MAKAMA İHTİYACIM YOK AMA O MAKAMIN SİZLERE VE İYİ İNSANLARA İHTİYACI VAR

Hiç bir kadınımızı,gencimizi,Ödemişliyi hiç bir namerde muhtaç etmeyecek projelerimiz hazır.Mazbatayı teslim aldığımız gün çalışmaya başlıyoruz.En kısa sürede işe koyulup tamamlayacağiz. Mutlu,huzurlu geleceğinden emin bir Ödemiş olacağız. Benim makama ihtiyacım yok ama o makamın sizlere  ve iyi insanlara ihtiyacı var. 31 Mart'tan sonra daha güzel bir Ödemiş'e uyanmak üzere hepinizi sevgiyle selamlıyorum" dedi.
 

Editör: Tutku İç