YERELGÜÇ/BURCU TUNÇ

AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ  YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU AK PARTİ ÖDEMİŞ TANITIM, MEDYA  BİRİM BAŞKANLIĞINDA GÖREV DEĞİŞİMİ YENİ BAŞKAN ÜMİT AKSU OLDU

Adaylık açıklamasını yaptığı günden bu yana Ödemiş’i ve mahallelerini adım adım, gece gündüz gezmeye devam eden Güleç’i DP Ödemiş İlçe Başkanı Murat Ateş, Kiraz İlçe Başkanı Soner Almaz, İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Gamze Özdemir, ilçe yönetimi, gençlik kolları ve özellikle kadın seçmenler yalnız bırakmıyor. Başkan adayı Güleç’i bazen bir tarlanın içinde, bazen bir sokağın başında, bazen bir evin içinde birileriyle konuşurken görebiliyorsunuz. Konuşma derken, bu konuşma siyaset değil, bu konuşma belediyecilik üzerine değil, bu konuşma tamamen dertleşme, sohbet ve muhabbet. 

27 YILLIK BİR GAZETECİ OLARAK HEPSİNİN SORUNLARINI, DERTLERİNİ ZATEN BİLEN BİRİYİM. ANCAK ÇÖZÜMLERİ DE BİLİYORUM

Gittiğim her yerde insanların sevgisi ve ilgisiyle karşılaşıyorum diyen Demokrat Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Dilek Acar Güleç “Nereye gidersem gideyim mütevazı insanlarla karşılaştım. Benimle ilgili eleştirilecek herhangi bir şey bulamıyorlar. Bilakis; 27 yıllık bir gazeteci olarak hepsinin sorunlarını, dertlerini zaten bilen biriyim. Ancak çözümleri de biliyorum. Artık insanları daha fazla kandırmanın manası yok. Bizler Ödemiş’i daha huzurlu, daha düzenli, daha yaşanılabilir bir kent yapmak için yola çıktık. Sahada gözlemlediğim şu; Vatandaş AK Parti / CHP silsilesinden bıkmış durumda. 105 bin oy potansiyeli olan Ödemiş’te son seçimde AK Parti ve CHP’nin oy oranı yaklaşık %55. Geriye kalan %45’lik bölüm tamamen tarafsız. Sahada bunları da gözlemliyorum. Ödemiş’e artık bir kadın eli değmesi gerektiğini düşünen hatırı sayılır da bir kitle mevcut. AK Parti ve CHP’li olan ancak artık aynı insanlara oy vermekten bıktık diyen veya kırgınlıklar yaşayan pek çok partilinin de desteğini alıyorum. Beklentimin üstünde bir ilgi, alaka görüyorum. Bu anlamda hemşerilerimize çok teşekkür ediyorum“ dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu