Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Kararnameyle İzmir'de 5 vali yardımcısı ve 5 kaymakamın ataması yapıldı.

Atama kararları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri belirlendi.

Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Tire Kaymakamı olarak atanırken, Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Esenyurt Kaymakamı olarak atandı.

Vural Karagül Kimdir ?1974 yılında İstanbul’da doğdu. 

İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu.2000 yılında girmiş olduğu Kaymakam adaylığı Sınavını kazanarak Van İli Kaymakam Adayı olarak mesleğe başladı.Van ilinde adaylığını tamamlayan Karagül İçişleri Bakanlığınca İngiltere’ye gönderilerek Exeter Üniversitesinde Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisansını 2002 yılında tamamladı. 

2003 yılı Mart ayında Hatay Kumlu Kaymakamı olarak atanan Karagül daha sonra Şırnak İli Güçlükonak Kaymakamı, Malatya İli Darende Kaymakamı, Bilecik İli Söğüt Kaymakamı, Bilecik Vali Yardımcılığıve Yozgat Vali Yardımcılığı görevlerini yürüttü. 

2013 yılında Uludağ Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi doktora programını tamamlayarak doktor unvanını kazandı.Dr. Karagül Söğüt kaymakamlığı görevini yürütürken Bilecik Üniversitesinde misafir öğretim görevlisi olarak Hukukun Temel Kavramları ve Türkiye Yönetim Tarihi konularında Kamu Yönetimi öğrencilerine dersler verdi. 

Söğüt Kaymakamlığı görevinden sonra doktorasını yapmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinin California Eyaleti San Diego şehrine gönderilen Dr. Karagül burada Alliant International University’de Liderlik Programında doktorasını 2015 yılında tamamladı ve 2. kez doktor unvanı aldı. 

Yozgat Vali yardımcılığı görevini yürütürken Sivereğe kaymakam olarak görevlendirilen Dr. Vural Karagül İçişleri bakanlığının 2016 yılı kararnamesi ile Havza kaymakamlığı görevine atandı. 

Kaymakam Dr. Vural Karagül Evli ve üç çocuk babasıdır Çok iyi derecede İngilizce bilen Karagül İstanbul doğumlu olup aslen Sinop’ludur

Editör: Tutku İç