Plaket töreni Tire Ziraat Odası toplantı salonunda yapıldı.

Tireli iş insanı ve Tire Belediye Başkan Vekili Hakan Ayhan, Toprak Mahsulleri Ofisi’ne üreticiden buğday alımı için deposunu ücretsiz kullanıma sundu. Ancak TMO geçen yılda alım yapılan aynı depoyu bu kez beğenmedi ve olay krize döndü. Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk ve AK Parti Tire İlçe Başkanı A. Kadir Uğurlu’nun devreye girmesiyle kriz çözüldü. Hakan Ayhan’ın ücretsiz kullanıma sunduğu depoda gerçekleşti. 

Tireli buğday üreticileri, krizin çözümünde katkıları bulunan Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk, AK Parti Tire İlçe Başkanı A. Kadir Uğurlu ve Tire Belediyesi Başkan Vekili Hakan Ayhan’a plaket takdim etti.

ÜRETİCİ COŞKUN KOÇ: BÖLGE ÜRETİCİMİZ DAHA ÇOK KAZANDI

TAKED GAZİEMİR YANGININA DESTEK VERİYOR TAKED GAZİEMİR YANGININA DESTEK VERİYOR

Tireli çiftçi Coşkun Koç, plaket töreninde buğday üreticileri adına bir konuşma yaptı. Koç, yaptığı konuşmada, “2023 sezonu buğday satışlarında Toprak Mahsülleri Ofisi Tire’de alım yaptı. Aynı dönemde tüccar ile ofis arasında 1 kilogram buğdayda 4 lira fark vardı. 2023 yılında TMO bu bölgeden 3.300.000 kilogram buğday aldı. Tüccarla TMO arasındaki 4 liralık fiyat farkını hesap edersek bölge üreticimiz geçen yıl 13.200.000 lira fazla para kazanmış oldu. Yani örneğin tüccara 5 liraya satacağımız buğdayı, TMO’ya 8-9 liraya sattık. 2024 yılında da herkes üstüne düşeni yaptı ve TMO Tire’de alım yaptı. TMO’nun alım noktasının Tire’ye kazandırılması için her türlü çabayı gösteren Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu’na, Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk’e, AK Parti İlçe Başkanı Abdulkadir Uğurlu’ya, Tire Belediye Başkan Vekilimiz ve Ak Ziraat Aletleri sahibi Hakan Ayhan’a ve emeği geçen herkese içtenlikle teşekkür ediyoruz” dedi. 

İBİŞOĞLU: “KALICI ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

Plaket töreninde konuşan Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu Tire’de kalıcı bir çözüm istediklerini belirten belirterek, “2 yıldır ilçemizde özellikle hububat alımında sıkıntılar yaşıyoruz. İnşallah bu sorun kalıcı bir şekilde çözülür. Bu noktada şunu da belirtmek istiyorum. TMO’nun alım deposu Küçük Menderes Havzası’nda sadece bizim ilçemizde açılıyor. 7 ilçenin buğdaylarının alımı Tire’de yapılıyor. Bu da Tire olarak bizim gururumuz. Burada Tire Belediye Başkan vekilimiz Hakan Ayhan, 2 yıldır deposunu ücretsiz olarak veriyor. Kendisine bu anlamlı davranışından dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. İnşallah depo sorunumuz tümden çözülür ve bundan sonraki yıllarda sorunlar yaşamayız” dedi.

Editör: Gülçin Kargaoğlu