18 Mayıs’ta Color Fest ile başlayan etkinlikler, 19 Mayıs gecesi Dj Esen Yılmaz ve Fondip konseri ile son buldu. 


19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı bu yıl Tire’de büyük bir coşkuyla kutlandı. Tire Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı sıradışı etkinlik programı özellikle gençler tarafından büyük beğeni topladı. Gençleri, merkeze alan etkinliklerde, Başkan Hayati Okuroğlu da neredeyse hepsine katılarak gençlerin coşkusuna ortak oldu. 

DANSLARIYLA BÜYÜLEDİLER
Belediyenin hazırladığı Gençlik Şöleni kapsamında Ukrayna  ve Polonya Dans Toplulukları, Cumhuriyet Meydanı’nda gösteri yaptılar. 50 dansçının katıldığı gösterilerde Tire Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu da yer aldı. Gösterilere Tire Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Zincircoğlu katıldı ve dansçılara hediye takdim etti. 

GURUR YÜRÜYÜŞÜ: FENER ALAYI
Akşam saatlerinde ise Tireliler fener alayı için İmam Hatip Kavşağı’nda bir araya geldiler. Binlerce vatandaşın ellerinde bayraklarla katıldığı yürüyüşe Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kadir Simitçioğlu, Başkan Yardımcıları Birtan Armağan, Hüseyin Zincircoğlu ve Yalçın Kaya, meclis üyeleri ve STK temsilcileri katıldı. 
19 Mayıs Caddesi boyunca ellerinde bayrak ve meşalelerle yürüyen korteje, vatandaşlar evlerinin balkonlarından sloganlar ve alkışlarla eşlik ettiler. 

GENÇLER, KONSERLERLE COŞTU
Fener alayı kortejiyle “Kafeler Caddesi” olarak bilinen Ayasofya Caddesi’ne gelen binlerce Tireli, konser alanında toplandılar. DJ Esen Yılmaz’ın harika performansıyla coşan gençler, ardından İzmir’in popüler müzik grubu Fondip’in birbirinden güzel şarkılarıyla eğlendiler.

TİRELİ ÖĞRETMENE KIZININ YANINDA SALDIRI BURNU KIRILDI TİRELİ ÖĞRETMENE KIZININ YANINDA SALDIRI BURNU KIRILDI

BAŞKAN SAHNEDE GİTAR ÇALDI
Konserde gruba çiçek verip teşekkür etmek için sahneye çıkan Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Fondip solisti Hakan Apak’ın ricasıyla gitarı aldı ve gitar çaldı. Konser alanındaki gençler, Başkan Okuroğlu'na alkış ve tezahüratlarla eşlik ettiler. Başkanın sahnede gitar çaldığı anlar, sosyal medyada gündem oldu.
 

Editör: Tutku İç