Tire Belediyesi, Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu ve Tire Rahvan At Spor Kulübü işbirliğiyle 4.Geleneksel Rahvan At Yarışları yapıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yarışmalara Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Rahvan As Başkanı Tayfun Karataş, Tire Rahvan At Spor Kulübü Başkanı Necati Öter, Tire Belediye Başkan Yardımcıları Yalçın Kaya, Birtan Armağan ve Hüseyin Zincircoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Çevre il ve ilçelerden 120 atın katıldığı rahvan at yarışlarında, baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, dörtlü tay, üçlü tay, ithal A grubu ve kadınlar kategori olmak üzere toplamda 9 kategoride yarışlar düzenlendi.

Düzenlenen yarışmalarda dereceye giren atların sahiplerine ödülleri, Tire Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Zincircoğlu tarafından takdim edildi.

Tire'de kaza: 7 yaralı! Tire'de kaza: 7 yaralı!

GENÇLERİMİZİ GELENEKSEL SPORLARLA TANIŞTIRMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu gençlere vurgu yaparak yaptığı konuşmasında; ‘’ Belediye olarak, bu tür kültürel etkinlikleri desteklemeye ve gençlerimize bu tür geleneksel sporlarla tanıştırmaya büyük önem veriyoruz. Rahvan at yarışlarındaki tüm sporcularımıza başarılar ve emeği geçenlere teşekkür ederim.’’dedi.
 

Editör: Tutku İç