Eğitime Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu da katıldı. 
İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen eğitim toplantısına Tire Belediye Başkanı Hayati Okuroğlu, İtfaiye Daire Başkanlığı Orman Köyleri ve Kırsal Alan Yangınları Müdahale Şube Müdürü Yaşar Korkmaz, Yerel Yönetimler Müdürü Derya Çoşkun, İlçe Yerel Hizmetler Müdürü Caner Demirkap ve İlçe Mahalle Muhtarları katıldı. 


Toplantıda konuşan Orman Köyleri ve Kırsal Alan Yangın Müdahale Şube Müdürü Yaşar Korkmaz şunları söyledi: “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak kendi aramızda Muhtarlıklar ve Yerel Yönetimler olarak bir toplantı yaptık. Bu gelen önümüzdeki yaz ayları ve artan sıcaklıklarla yangın olası olan köylerde bir eylem planı yapmaya çalıştık. Buraya gelince Tire İlçesinin bu işe ne kadar önem verdiğini Sayın Belediye Başkanımız ve Müdürümüz burada olduğuna göre gerçekten çok önemli olduğunu gördük burada ben şahsım ve kurumum adına Sayın Belediye Başkanımıza, Müdürümüze ve İlçe Muhtarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Şu anda Tire İlçesine bağlı 88 mahalle var. Biz kırsalda 56 mahalleye tanker vererek bakım onarımlarını gerçekleştirdik.”

Tire’de 15 Temmuz şehitleri törenle anıldı Tire’de 15 Temmuz şehitleri törenle anıldı


İlçe Mahalle Muhtarlarına Tarım arazilerinde çıkan yangınlara müdahalenin nasıl yapılacağını ve su tankerinin de kullanımı hakkında da bilgi veren Korkmaz, eğitimin sonunda muhtarların sorularını yanıtladı.

Editör: Tutku İç