Tire Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı ve  4 eylül Tire’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümü nedeni ile 6 gün sürecek olan kurtuluş şenliklerini dün gece düzenlenen Fener Alayı ile başlattı. 

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile düzenlenen fener alayı saat 20:00’de İmam Hatip Camii önünden başladı. Meydanı dolduran binlerce vatandaş, 200 metrelik dev Türk bayrağı açarak  gölet şenlik alanına yürüdü. Burada Tire Belediyesi tarafından açılan stantları gezen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ve protokol üyeleri burada  vatandaşlarla bayramlaştı. Stant ziyaretlerinin ardından Yüksek Sadakat konseri başladı. Konser alanını dolduran yaklaşık 10 bin kişi Yüksek Sadakat grubunun seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla gönüllerince eğlendi. 

Konserde sahneye davet edilen Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Yüksek Sadakat grubuna çiçek takdim ederek  grup üyelerine teşekkür etti.  

Sahnede bir konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran şunları söyledi; “Kıymetli Tireliler, böylesine güzel, böylesine önemli bir akşamda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutlu ve onurluyuz. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yıldönümü. Bizler de bu coşkuya ortak olmak için  hep birlikte bu alandayız. Bu önemli zaferin yıldönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı ile başlayan etkinliklerimiz, Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşu olan 4 eylül tarihine kadar devam edecek. Sizler için harika bir programlar hazırladık. İnşallah bu coşkuyu hep birlikte bu alanda yaşayacağız.  Sizlere şimdiden iyi eğlenceler diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun, 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun.”

Editör: Tutku İç