Yurdun dört bir tarafından getirilen 120 rahvan at, Boynuyoğun Köyü’nde bulunan Tire Arena yarış sahasında gün boyunca yarıştı. Büyük bir heyecana sahne olan  yarışlar; ikili, üçlü, dörtlü taylar, taze beşli, deste küçük, büyük, orta, başaltı ve baş olmak üzere toplam dokuz kategoride gerçekleştirilirken bu yıl yarışlara Bayan kategoriside eklenerek toplam da 10 kategoride yapıldı. 
Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışlara katılımın yoğun olduğu gözlendi. Yarışmaya katılan Tireliler gün boyunca heyecanlı yarışlar izlerken, festival havasında bir gün geçirdiler. Yarışma bitiminde dereceye girenlere ödülleri törenle takdim edildi. Yarışlara Tire Belediye Başkanı  Salih Atakan Duran, Başkan Yardımcısı Sefa Yıldırım, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Delikanlı, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Osman Öztürk, Berberler Odası Başkanı Erçin Döğer, Belediye Meclis üyeleri muhtarlar  ve çok sayıda davetli katıldı.  

Yarışlarda bir konuşma yapan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, “Göreve geldiğimiz günden bu yana geleneksel sporlarımıza destek veriyoruz ve vermeye devam edeceğiz. Rahvan At Yarışlarımızı geleneksel hale getirerek bu yıl üçüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Saha olarak da bölgedeki en güzel at yarışı sahasına sahibiz. Sahamızı yaparken tüm detayları düşündük. Festival havasında bir yarış oldu. Bizler ata sporumuz olan atçılığın devam etmesi ve gelecek nesillere aktarılması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi. 

LİDERE SELAM DUR! LİDERE SELAM DUR!

Tire’de dereceye giren at sahiplerine ödülleri Tire protokolü tarafından verildi.