Haber: Dilek Ayvalı

Programın açılış konuşmasını Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Dibekçi yaptı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan konuştu. Sardoğan’ın ardından Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever kadınlara hitap etti.

ATATÜRK'ÜN BİZ KADINLARA VERDİĞİ ÖNEMİN FARKINDAYIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Dibekçi, "Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır. Bizler Tire Kadın Kolları, olarak ilçe Başkanımız ve Gençlik Kollarımız ile partimizin tüzük ve programı doğrultusunda ahenk içinde çalışıyoruz. Ayrıca Tire Kadın Kolları olarak ev ev, mahalle mahalle insanlarımızın en mutlu günlerinde, en hüzünlü günlerinde, düğünlerinde, cenazelerinde yanlarında olmaya çalışıyoruz. Sivil toplum kuruluşları ile sürekli iletişim halindeyiz. Partimiz ve kadınlarımızı en iyi şekilde temsil etmenin gayreti içindeyiz. Biz Tire Kadın Kolları olarak Atatürk'ün biz kadınlara verdiği önemin farkındayız. Laik Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak, katlamak ve çağdaş bir toplum oluşmasına katkı sağlamak için çok çalışmamız gerektiğinin bilinciyle çalışıyoruz. Lakin siyasetteki kadın sayısının daha fazla olmasını bekliyoruz. Tüm kadınları siyasete, CHP'de çalışmaya davet ediyoruz. Çünkü biz kadınların olduğu siyasette sevgi, saygı ve seviye var. Barış var. En önemlisi çocuklarımızın, geleceğimizin, onurumuzun güvenceye alınması var. Tekrar söylüyoruz; gelin birlikte çalışalım. Laik Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkalım. Çocuklarımızın geleceğine sahip çıkalım. Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır! Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacağı aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen ve buna kesinlikle emin olanlardanım” dedi.

CUMHURİYET İLE ATATÜRK İLE KALIN

Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi Tire İlçe Başkanı Şenol Sardoğan konuşma yaparak şunları kaydetti, “İktidara yaklaştığımız bu son günlerde her zaman olduğu gibi daha çok çalışarak köy köy mahalle mahalle parti politikalarımızı anlatarak iktidara ilerleyişimizi sizlerle birlikte hızlandırıyoruz. Öncelikle partimize yeni üye olan üyelerimize bu organizasyonda emeği geçen Cumhuriyet Halk Partisi Tire ilçe kadın kolları başkanı Zehra Dibekçi ve yönetim kuruluna ilçe yönetimimize meclis üyelerimize gençlik kollarımıza ve Tire Belediyesi Gölet restoran ekibine Çok teşekkür ederim. Sevgi ile Cumhuriyet ile Atatürk ile kalın” dedi.

İKTİDARI BİZ KADINLAR KURACAĞIZ

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Ayten Gülsever, “Bugün bu organizasyonu gerçekleştiren Tire Kadın Kollarına ve emeği geçen tüm kadın yönetimi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.  Kadın Kolları genel başkanlığı olarak tüm örgütlenmesini yapmış 975 tane ilçe örgütlenmesini tamamlamış mahallelerde delegasyonun tamamlamış güçlü bir Kadın örgütüyüz biz kendimizle gurur duymalıyız. CHP İktidarını biz kuracağız. Cumhuriyetin aydınlık yüzleri olarak, bu umudu biz güçlendireceğiz. Sizlere olan inancım tamdır. Kendinize güvenin bu İktidara dur diyeceğiz. ‘Bizlere itaat edin ve bunlarla geçinin’ diyen bu iktidara dur demeye hazır mısınız? Kadını yok sayan ötekileştiren, şiddete mahkûm kılan her gün bir kadın arkadaşımız ölüyor. Bu haksızlığa dur diyeceğiz.  Her bir canımızı bir daha feda etmeyeceğiz. İktidarı biz kadınlar kuracağız ve ‘Artık yeter diyeceğiz” şeklinde konuştu.