YERELGÜÇ/DİLEK AYVALI

Akşam saatlerinde Cumhuriyet meydanında toplanan binlerce kişi 200 metre uzunluğunda açılan dev bayrakla kortej oluşturup Fener Alayı eşliğinde Gölet Şenlik alanına yürüdü. Fener Alayı kortejine Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Millet İttifakı İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun, Belediye Meclis Üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve binlerce vatandaş katıldı.

Gölet şenlik alanında Tirelilerle buluşan Pera grubu, gençlerin büyük ilgisiyle karşılandı. 21.00’dE başlayacak konser için saatler öncesinde alana giderek yer tutan Tireliler, konserin başlamasıyla birlikte büyük coşku yaşadı.

Binlerce vatandaşın doldurduğu alanda Pera, birbirinden güzel şarkılarını Tireliler için seslendirdi. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden konserde coşku adeta tavan yaparken, Pera grubu da bu coşkulu ilgi karşısında sahne performansıyla alkış aldı.

Konser sırasında Belediye Başkanı  Salih Atakan Duran ve Millet İttifakı’nın çiçeği burnunda İzmir Milletvekili Mehmet Salih Uzun sahneye çıkarak vatandaşları selamlayıp kısa birer konuşma yaptı. Konuşmanın ardından gruba Tire’ye özgü hediyeler veren Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Pera grup üyeleri ile öz çekim yaparak muhteşem konser için grup üyelerine teşekkür etti.

Editör: Gülçin Kargaoğlu