Tire’nin en eski ve köklü eğitim kurumlarından biri olan, bu güne kadar binlerce öğrencinin; kamu, iş dünyası, sanat, spor, eğitim, sağlık gibi birçok alanlarda zirvelere ulaşmasını sağlayan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisesi, depreme karşı dayanıklılığını artırmak için güçlendiriliyor.

1936-1937 eğitim öğretim yılında ortaokul olarak eğitim hayatına başlayan okul 1966 – 1967 eğitim öğretim yılında lise bölümü de eklenerek şimdiki B Blokta eğitim vermeye başladı. 1973 – 1974 eğitim öğretim yılında aynı okulun bahçesine C Blok olarak yapılan bina yapılan inceler sonucunda depreme dayanıksız bulunduğu için güçlendirilmeye alındı. 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu; “Okulumuzun A Blok Spor Salonunda ve B Blok sınıflarında tamirat ve onarımlar gerçekleştirilecek, C Blok ise tamamen güçlendirilerek en kısa zamanda eğitim öğretime hazır hale getirilecektir. Ayrıca okulumuzun bahçe duvarları da yenilenecektir. Amacımız ilçemizdeki öğrencilerimizin güvenli ve sağlıklı okul ortamlarda eğitim öğretim görmesini sağlamaktır” dedi.

Editör: Tutku İç