Konu ile ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Yüzbaşıoğlu şunları söyledi, "İlçemizde göreve başladığımızdan bu yana eğitim kurumlarımızın eksikliklerini tespit ederek yenileme, güçlendirme ve tamirat çalışmalarına önem verdik. Bu tatil döneminde ilk önce Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Anadolu Lisemizi depreme karşı dayanıklı hale getirmek için güçlendirme çalışmalarına başladık.
Öğretmen Melahat Aksoy Sosyal Bilimler Lisemizin pansiyonu başta olmak üzere spor salonumuz büyük tamirat ile onarıma alındı. Ayrıca okulumuzun tüm birimlerinin aydınlatma ve güvenlik kamera sistemleri gözden geçirilerek bakım ve onarımları yapılacak. Bu okulumuzun tamiratı başlandı. 2023-2024 eğitim öğretim yılı başında öğrencilerimiz yenilenmiş yüzü ile okuluna kavuşmuş olacak.
Ayrıca diğer okullarımızdan da ihtiyaç olanların tamirat ve yenileme çalışmalarına başlayacağız.  Amacımız ilçemizde daha sağlıklı ve güvenlikli eğitim ortamları oluşturarak öğrencilerimizin başarılarını artırmalarını teşvik etmek ve desteklemektir. Bu konuda bizlere destek veren ve emeği geçenlere teşekkür ederim.”